Hlavní navigace

Domácí HD multimediální přehrávač

1. 5. 2007

Sdílet

V záplavě nových přístrojů pro DivX a Xvid formáty se objevil zajímavý přehrávač Umax MVix HDD Media Player MX76...


V záplavě nových přístrojů pro DivX a Xvid formáty se objevil zajímavý přehrávač Umax MVix HDD Media Player MX760HD, který zároveň podporuje HD rozlišení. Zařízení s kompaktními rozměry a stylovým vzhledem je osazené čtyřřádkovým textovým LCD displejem, LED kontrolkami, čtyřmi tlačítky a směrovým ovladačem. LCD displej oceníte při výběru a přehrávání hudby. Pokud budete chtít sledovat filmy, je samozřejmě lepší pracovat s OSD menu na velké obrazovce.
Propojení s klasickým televizorem je možné provést pomocí kompozitního videovýstupu (klasický žlutý cinch), S-Video nebo komponentního výstupu RGB. PDP či LCD televizory a monitory lze připojit pomocí rozhraní DVI jedná se o variantu DVI-I, která umožňuje připojit přes redukci i klasické analogové CRT monitory. Rozlišení výstupu je volitelné to ocení zejména majitelé LCD, ale i CRT monitorů. Maximální podporované rozlišení digitálního výstupu je pochopitelně FullHD, tedy 1 920 x 1 080 bodů (či jak se uvádí ve světě, CE 1080p), v analogovém režimu přes komponentní výstup RGB je maximem 1 080i. Zvukový výstup je k dispozici jednak analogový 5.1, jednak digitální koaxiální a optický.
Data do přehrávače dostanete buď přes rozhraní USB (lze připojit externí disk, flash disk i DVD mechaniku, vč. podpory přehrávání DVD video disků), LAN či pomocí bezdrátového Wi-Fi. Přístroj lze navíc osadit klasickým diskem o kapacitě až 500 GB, který můžete využít pro lokální uložení fotografií, filmů a hudby. Dobrý dojem uzavírají praktické zkušenosti s přehráváním filmů a hudby přístroj správně zobrazuje titulky u DivX/Xvid a WMV filmů, včetně české diakritiky. Drobnou vadou na kráse je prozatím cizojazyčné menu. Připravovaná revize firmwaru by ale měla nabídnout nejen české ovládání, ale též rozšířené síťové služby a podporu kodeku H.264, který je pro HD filmy poměrně zásadní. Multimediální LAN přehrávač Umax tak sice není bezchybný, nabízí ale dobrý poměr ceny a výkonu a příslib budoucího rozšíření funkcí prostřednictvím nových verzí firmwaru.

MVix HDD Media Player MX760HD

Multimediální síťový DivX/HD přehrávač se šachtou pro pevný disk ATA. Rozhraní LAN 100 Mb, Wi-Fi 802.11b/g, výstupy RGB, kompozitní, S-Video, DVI. Maximální rozlišení 1 080p.
Multimediální služby Ň přehrávání HD videa Nepříliš pěkné fonty titulků Ň do zařízení se instaluje IDE disk, ne SATA
Cena vč. DPH: 5 999 Kč
K testu zapůjčila firma: Umax, www.umax.cz

Autor článku