Hlavní navigace

Dohled nad nemovitostí pro každého

21. 5. 2007

Sdílet

Prakticky každý vlastník nemovitosti zvažuje, jak ji ochránit před případným neoprávněným vniknutím. T-Mobile a Teconet přicházejí na trh se společnou nabídkou systému NetRex, který je dostupný majitelům bytů, domů, chat i chalup.

Služba NetRex přináší novou úroveň bezpečnosti do každodenního života soukromých uživatelů a malých firem. Aby byl systém kompletní a provozuschopný, stačí uživateli "pouze" tři věci: připojení k internetu (např. Internet 4G od T-Mobile), kamera a služba NetRex od společnosti Teconet. O pohybu, který zaznamenává kamera, je uživatel okamžitě informován prostřednictvím SMS nebo e-mailem a samozřejmě uloženou videonahrávkou, jež je vždy k dispozici na centrálních serverech. K ní, stejně jako k živému obrazu, se uživatel dostane přes mobilní telefon, PDA nebo počítač. NetRex je tak pro uživatele jeho třetím okem, kterým vidí kdykoliv a odkudkoliv vše, na čem mu záleží.

Donedávna se ceny takovýchto řešení pohybovaly v desetitisícových částkách a jejich instalace a správa byly poměrně složité, takže je využívaly především velké společnosti. Samotná kamerové zařízení NetRex stojí od 7 499 Kč bez DPH a kombinace Internet 4 G s měsíčním poplatkem za provoz kamerové služby činí 750 Kč bez DPH. „Při takové ceně už se zařízení vyplatí nejen provozovatelům čerpacích stanic a parkovišť, ale i vlastníkům domů a bytů, kteří tak budou mít svůj majetek díky mobilnímu připojení a kameře stále na očích," říká David Capoušek, ředitel společnosti Teconet.

Podle policejních statistik bylo loni nahlášeno 53 503 případů majetkové kriminality, přičemž se objasnilo 10 673 z nich. Řešení NetRex by dle zástupců společnosti výrazně zvýšit šanci na dopadení pachatele trestného činu.

Kamerový systém je prozatím v prodeji přes servisní partnery a e-shop www.netrex.cz. Zákazníci mají možnost si službu vyzkoušet a pokud by s ní nebyli spokojeni, společnost Teconet garantuje vrácení peněz.

- - David Zajíc

tip MIF temata