Hlavní navigace

Do práce i na zábavu

1. 12. 2007

Sdílet

Notebooky Acer tradičně nabízejí dobrý poměr výbavy k ceně. Stejně je tomu i případě TravelMate 6592G., který v...


Notebooky Acer tradičně nabízejí dobrý poměr výbavy k ceně. Stejně je tomu i případě TravelMate 6592G., který výrobce řadí do kategorie plnohodnotných náhrad za stolní počítač (DTR), určený zejména do firemního prostředí. Celková výbava však umožňuje TM6592 využít také jako multimediální centrum – výkonově se totiž notebook nemá rozhodně zač stydět.
Firemnímu ladění odpovídá zvolená platforma, kterou je Centrino Pro využívající procesor Intel Core 2 Duo 2,2 GHz s 2 GB operační paměti. Díky osazení ATI Radeonu 2400 XT s podporou DirectX 10 nezaostává TravelMate ani po stránce grafiky. Nejde však o typický herní notebook (náročné herní testy ukázaly jistou dýchavičnost v novějších hrách, většinou „padají“), hlavní využití tohoto modelu je v oblasti multimédií jako je sledování filmů apod.
Z hlediska předpokládaného nasazení je použití 15,4" WSXGA displeje s matným povrchem logické. Přináší to sice větší rozměry notebooku, ale vše „zlé“ je k něčemu dobré. U klávesnice si rozhodně na nedostatek místa stěžovat nemůžete.
Víko notebooku je z horčíkové slitiny, takže můžete počítat s vyšší tuhostí a odolností proti poškrábání. Vrchní část by však mohla být přece jen silnější.
Acer jsme často kritizovali za ne zcela „chladný“ přístup k teplotě produkované CPU, respektive za ne zcela dobře řešený odvod tepla s využitím šasi. Tentokrát nás design chlazení mile překvapil. Při plném zatížení obou jader procesoru sice teplota CPU vyšplhá přes 80 °C, ovšem spodní část notebooku zůstala chladná. Snadno tak s notebookem můžete pracovat i při maximální zátěži. Teplo je odváděno jen větráčkem. Co však zůstalo, je lehké zahřívání levé části palmrestu, což je ovšem dlouhodobější bolístka Aceru (ale není to nic, co by vadilo při práci).
Typicky „acerovsky“ zakřivená klávesnice nabízí dobrý zdvih i tuhost. Řadu uživatelů jistě potěší přítomnost jak touchpadu, tak trackpointu. Nechybí ani programovatelná tlačítka pro rychlé spouštění programů.
Výrobce si dal hodně záležet na bezpečnosti, a notebook tak nabízí například čip TPM (Trusted Platform Module), podporu SmartCard nebo bio¬metrický senzor – snímač otisku. Díky čipu můžete navíc velmi snadno jedním stiskem zašifrovat jakýkoli soubor. Samotná platforma Centrino Pro rovněž nabízí rozšířené bezpečnostní funkce, související zejména se vzdálenou správou.
TravelMate 6592G má co nabídnout i po stránce konektivity. Vzhledem k sadě Centrino Pro je samozřejmostí Wi-FI 802.11a/b/g/n karta a gigabitový ethernet. Nechybí ani Bluetooth 2.0 s EDR a nakonec ani infračervený port. Pochvalu zaslouží i fakt, že máte k dispozici jak slot PC Card (PCMCIA), tak novější ExpressCard. Slot pro paměťové karty, tři porty USB, dále pak DVI, VGA, S-VIDEO a COM port poskytují TravelMatu slušnou propojitelnost. Integrovaná kamerka se hodí např. pro Skype.

Verdikt

Pokud hledáte výkonný notebook do kanceláře s velkou mírou zabezpečení, je Acer TravelMate 6592G dobrou volbou. Své uplatnění jistě najde i ale i u uživatelů, kteří chtějí multimediálně vybavený domácí notebook.

Acer TravelMate 6592G

Notebook
CPU: Intel Core 2 Duo T7500 2,2 GHz
Čipset: Intel PM965 Express
RAM: 2 048 MB DDR2
Grafická karta:
ATI X2400-XT 256 MB
HDD: 250 GB
Displej: 15,4" WSXGA+, 1 680 × 1 050 bodů
Wi-Fi: Intel Wireless WiFi Link 4965AGN
Rozměry:
360 × 275 × 36, 5?mm
Hmotnost: 3,14?kg
Záruka: 24 měsíců
Výkon: 106 bodů
(SYSMark 2007)
Klady: výkon, výbava
Zápory: průměrná grafická karta
Cena vč. DPH: 39 150?Kč
www.acer.cz
Hodnocení: 4

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).