Hlavní navigace

Divinity 2: Ego Draconis

8. 1. 2010

Sdílet

Larian Studios hlásí návrat s Divinity 2: Ego Draconis a navazuje tak na velice nedoceněné Divine Divinity.

Divinity 2: Ego Draconis na první pohled vypadá jako klasické „počítačové RPG“ typu Knights of the Old Republic, je ale určeno pro konzoli Xbox360. V tomto pokračování nedoceněného prvního dílu ohrožuje svět Rivellon mocný bojovník, schopný ovládat masivní armády draků. A vaší povinností jakožto drakobijce je tyto přerostlé ještěrky lovit a ochránit tak zemi před zkázou...

divinity 2 ego draconis

Během hraní Ego Draconis jsem si uvědomil, že jsem svatý. Zatímco v ostatních RPG svými volbami ovlivníte jednu, možná dvě cut-scény, Ego Draconis v tomto ohledu zachází mnohem dál. Pokud jste typ hráče bez morálky, hra pro vás bude opravdovou výzvou. Každé vaše rozhodnutí, každá postava, kterou si proti sobě poštvete, bude mít okamžitý, ať už dobrý, či špatný dopad na hru.

divinity 2 ego draconis

Většinu misí a questů budete dostávat klasickou cestou od NPC, ale jako drakobijce máte i šikovnou dovednost – dovedete číst myšlenky. Této schopnosti využijete, hlavně pokud budete chtít  sem tam dosáhnout alternativních konců. Řekněme, že vás NPC požádá o doručení nějakého předmětu výměnou za určitou odměnu. Nahlédnete-li mu do mysli, zjistíte, že zdánlivě náhodný předmět má ve skutečnosti obrovskou cenu a v dialogovém okně se vám objeví nové možnosti, které vás mohou dovést úplně jinam, než jste původně směřovali. Pokud se tedy naučíte používat čtení mysli obezřetně, budete se moci vyhnout veškerým konfliktům ve hře - nebo si naopak zaděláte na mnoho nečekaných malérů. Během jednoho questu jsem například udělal několik nešťastných rozhodnutí, která nakonec způsobila, že na mě můj zaměstnavatel zaútočil. Nakonec mi nezbylo nic jiného než utéct, protože byl daleko silnější než já.

divinity 2 ego draconis

Ovšem jakmile získáte první schopnosti, utíkat již nebude třeba. V momentě, kdy se stanete dračím jezdcem, dostanete sílu proměnit se také v jednu z těchto mýtických potvor. A vše, co k tomu budete potřebovat, je otevřené prostranství a pár sekund, pak se můžete v draka změnit, kdykoliv se vám zlíbí. V dračí formě získává hra zcela nový nádech. Můžete si volně létat vysoko nad krajinou, plivat oheň na vše v okolí a mnoho dalšího. Aby toho nebylo málo, získáte také možnost vlastnit Bitevní věž. Ovšem oproti jiným RPG nebude tato věž pouhým výstupkem v krajině, nýbrž skutečným domovem. Vedle pokladnice a zahrady tam na vás budou čekat také poskokové, jimž můžete zadávat plnění méně důležitých úkolů. Nedílnou součástí bude také váš osobní nekromancer...  

divinity 2 ego draconis

Vývoj pokračování trval dlouhých sedm let a za tu dobu se vývojářům podařilo do hry zakomponovat mnoho možností. Pokud se tedy rádi měníte v draka a svůj volný čas nejraději zabíjíte pobíháním po vlastní Věži zkázy, máte na co těšit.

 

Stahujte hratelnou demoverzi Divinity 2: Ego Draconis

 


Video:

skoleni

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).