Hlavní navigace

Devět IT velikánů v komiksovém provedení

15. 8. 2011

Sdílet

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké nadpřirozené schopnosti by v komiksu měl třeba Steve Jobs nebo Bill Gates? Pojďte se podívat na galerii technologických hvězd v superhrdinských oblečcích.

Jak je známo, svět technologie je plný dramatu – dramatu, které není vzdálené mnoha klasickým scénářům známým z komiksových knih. Zde najdete skryté identity smetánky technologické scény, od Jobse přes Gatese až po Zuckerberga.

 

Steve Jobs


Když byl při své bolestné prvotní spolupráci s Applem vyhoštěn z firmy, Steve Jobs se podrobil radikálnímu přetvoření. Pýcha a zloba ještě více znásobila jeho RDF (Jobsův pověstný "reality distortion field" - stav, ve kterém realita ustupuje jeho požadavkům a přáním) díky svému bezchybnému designu a estetice byl schopen začít ohromovat svět. Všichni najednou začali toužit po jeho technologických výstřelcích a s každým, kdo byl natolik hloupý a bránil se populárním blýskavým tretkám, si Jobsův tajný zásahový tým „domluvil schůzku“.

 

Bill Gates


Bill Gates kdysi vydělával miliardy zneužíváním světového trhu, ačkoliv neprodával zbraně, ale neuvěřitelně přebujelý operační systém a všudypřítomný kancelářský software. Když si však uvědomil, jakou ze světové produktivity udělal hrůzu, rozhodl se svůj dluh lidem splatit, a to stvořením svého vlastního superhrdinského obleku pro boj s nespravedlností (a malárií v Africe). Pro zasmání: optická technologie implementována v jeho obleku nakonec našla svou cestu až do Kinectu.

 

Linus Torvalds


Linus Torvalds bojuje za pravdu, spravedlnost a právo používat počítač bez jakýchkoliv závazků k výrobcům jeho operačního systému. Rovněž si zvládá nakódovat jakoukoliv superhrdinskou pomůcku právě potřebuje, ale nejen to, také se těší z nekonečné podpory ze strany konfederace svých spojenců s otevřeným zdrojovým kódem. Samozřejmě, jeho partner Tux se na cestách zase stará o uvolněnou atmosféru.

 

Ada Lovelace


Každé technologické superstvoření může vysledovat, že jeho kořeny vedou až zpět k 19. století a k Adě Lovelace (detailní popsání Babbageova mechanického počítače). Oficiální zpráva tvrdí, že zemřela krátce na to, když začala objevovat pravou moc počítače. Konspirační teorie na druhou stranu uvádí, že stále obchází po internetu v podobě přátelského ducha a podává pomocnou ruku těm, kteří si ji zaslouží.

 

Mark Zuckerberg


Ačkoliv v sobě občas najde sílu, aby jednou za čas hodil ovcí, Mark Zuckerberg neoplývá žádnou nadpřirozenou silou a ani neumí létat. Místo toho však má databázi s veškerou vaší konverzací, kterou vedete z telefonu či počítače. Tato databáze obsahuje informace o skrytých identitách a silných i slabých stránkách všech lidí na zemi. Této databázi říká „Facebook“.

 

Larry Page a Sergey Brin


Spoluzakladatelé Googlu Larry Page a Sergey Brin chtějí ukončit všechny války, nerovnosti a spory na světě… a to sjednocením všech pod jedním obrovským transparentem Googlu. Toto dynamické duo vždy najde to, co hledá, a v záloze mají obrovskou armádu Androidů se zálibou ve sladkostech.

 

Steve Ballmer


Zune, Kin, Windows Vista… to není chyba Steva Ballmera. On je jen opravdový nadšenec do Microsoftu a technologie, a než se nadějete, je na úvodní prenotaci CESu a křičí „VÝVOJÁŘI!“ dokola a dokola.

 

Carol Bartz


O Yahoo už bychom ani nemluvili, kdyby nebylo Carol Bartz, která se snaží dostat Yahoo zpět do vyšších pozic. Naučila se nemilosrdnému umění Management Fu a její loajální nohsledové se nezastaví před ničím, aby ji a Yahoo dostali až na kýžený trůn Googlu. Nebo Facebooku. Carol není vybíravá.

UI21

 

Ilustrace: Neil McAllister a Tony Talbert