Hlavní navigace

Assasins Creed 2 - detaily a první obrázky!

14. 4. 2009

Sdílet

Jedna z nejočekávanějších her současnosti se jmenuje Assasins Creed 2. Vžijete se v ní do nového hrdiny a podíváte se do časů Leonarda da Vinciho. Zní to přímo skvěle!

První díl akce jménem Assasins Creed zaznamenal ohromující úspěch - prodalo se ho více jak sedm milionů kopií. Hlavní hrdina Altair se podíval do třech středověkých měst a řešil tu problém křižáckých válek.

 


Byl vražedníkem, a tak nepřekvapily nejrůznější bojové manévry. Co však překvapilo, to byl skvělý vertikální systém - Altair se mohl pohybovat po budovách, vylézat a slézat je podle libosti.

 


Ač hra vykázala určitou míru stereotypu, byla to zkrátka pecka zasluhující pokračování - a to samozřejmě přichází. Ubisoft ho hodlá uvést ještě letos a na světlo světa se tak dostávají první detaily.

 


V aktuálním čísle amerického magazínu Game Informer (mimochodem jeden z nejprodávanějších časopisů na světě vůbec - podle posledního průzkumu) je řada detailů k Assasins Creed 2.

 


Podle redaktorů už nebudeme hrát za starého známého Altaira, ale vžijeme se do role Ezio Auditore de Fienze, který se narodil ve Florencii, ovšem šestnáct misí, které nám hra nabídne, se budou odehrávat v okolí slavných Benátek.

 


Podle všeho se podíváme na slavné pamětihodnosti tohoto města, jako je například kanál Grand nebo bazilika svatého Marka. A podíváme se také do Toskánska.

 


Děj se odehrává v roce 1476, tedy zhruba 300 let po událostech z prvního dílu, s nimiž ale bude mít dvojka jen málo společného. Pravděpodobně jen onen začátek, který je v podstatě umístěn do současnosti a historické události jsou projektovány z dotyčného nebožáka. 

Vypadá to, že se ve hře budete mnohem více ohánět zbraněmi, a to nejen mečem, ale také kopími, sekyrami a dokonce kladivami. Leckterého nepřítele tak pořádně rozmáznete.

 


V neposlední řadě bude umět hrdina definitivně plavat. A aby toho nebylo málo - jelikož jsme v době Leonarda da Vinciho - k využití budou jakési první poletuchy, s nimiž se vznesete do vzduchu.

 


skoleni

To zní parádně! Jsme každopádně zvědaví, nakolik zůstane uchována hratelnost předchozího dílu, zejména onen vertikální element. Zdá se totiž, že změn v herním konceptu je více než dost.

Zdroj: Game Informer