Hlavní navigace

Designové mobilní telefony z návrhářských dílen

Sdílet

Koupě mobilního telefonu už dávno není spojena jen s výběrem těch nejlepších funkcí. Především u žen hraje velký význam také design.

Designové mobilní telefony z návrhářských dílen

 

Mobilní telefon dnes funguje jako doplněk, který dokáže o své majitelce prozradit poměrně hodně. Svým mobilním telefonem můžete ze sebe udělat dámu na úrovni, romantickou dívku, nebo sexy dračici.

Mobilní telefony od módních návrhářů

Výrobci přicházejí na trh se stále novými a novými designy mobilních telefonů, takže je opravdu z čeho vybírat. Mezi luxusní kousky pro skutečnou dámu patří ty, na jejichž vzhledu se podílejí světoznámí módní návrháři.

 

Nokia_Donatella_Versace

Nokia 7270 Versace

Snad prvním módním návrhářem, v tomto případě návrhářkou, která spojila své jméno s designem mobilního telefonu, byla Donatella Versce. Na jaře 2005 navrhla speciální kolekci Nokia 7270 pro společnost Nokia Austria, která byla sponzorem evropského charitativního projektu proti AIDS – Life ball 2005.

Limitovaná edice 727 kusů byla k dostání za cenu 799 EUR a výtěžek z jejího prodeje putoval na boj proti AIDS.

 

 

 

Motorola RAZR V3i

Koncem roku 2005 se objevila na trhu nová zlatá Motorola RAZR V3i, jejíž design navrhlo duo italských návrhářů Dolce & Gabbana. Omezená edice tisíce kusů byla k dostání pouze ve značkových obchodech D&G a prodávala se za cenu okolo 2000 USD. Protože série sklidila velký úspěch, rozhodli se v červnu 2006 společnost Motorola a duo Dolce & Gabbana vydat renovovanou edici tohoto modelu. Navíc přidali i řadu zlatých doplňků k zakoupení - kožené pouzdro, sluchátka nebo Bluetooth sluchátko. Motorola RAZR V3i je vyrobena z vybraných materiálů a má nepřehlédnutelný design. Ve výbavě nechybí 1,23 Mpx fotoaparát, bluetooth nebo MP3 přehrávač.

Obnovenou edici zlaté Motoroly RAZR V3i je možné zakoupit i v Česku, a to za cenu okolo 6 000 Kč.

Motorola_D&G

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LG Prada

LG_Prada


Začátkem roku 2007 byl světu představen mobilní telefon LG Prada KE850 vybavený plně dotykovou obrazovkou. Jak už jeho název napovídá, vznikl ve spolupráci s módním domem Prada.

Nedávno se Prada KE850 dočkala mladšího sourozence v podobě modelu LG Prada KF900, nazývaného také Prada 2, který přinesl spotřebitelům technologická vylepšení odpovídající požadavkům poslední doby. Pochlubit se tak může 5 Mpx fotoaparátem, wi-fi, MP3 přehrávačem a FM rádiem. Disponuje i pohybovým senzorem, který dokáže automaticky změnit zobrazení displeje. Nový LG Prada 2 vypadá na první pohled velmi podobně jako jeho předchůdce. Největším rozdílem je ale skrytá výsuvná klávesnice.

V České republice je nyní k dostání za cenu od cca  9500 Kč.

 

 

 

 

 

Samsung Armani

Společnost Prada následovala na konci roku 2007 návrhářská dílna Giorgia Armani, když představila luxusní mobilní telefon Samsung Armani P520 s dotykovým displejem. Přibližně o rok později byla vyrobena nová verze Armani telefonu, tentokrát bez dotykové klávesnice - Samsung Emporio Armani M7500. Armani  M7500 se pyšní klasickou konstrukcí z oceli a displejem krytým tvrzeným sklem. Uživatelům nabízí paměť 120 MB, 3.2 Mpx fotoaparát, bluetooth, MP3 přehrávač, FM rádio i zajímavou funkci světelných efektů.

Telefon Armani P520 lze v Česku zakoupit za cenu okolo 8000 Kč, novější model Armani M7500 dokonce ještě o tisíc korun levněji.Samsung_Giogio_Armani_phones

 

 

 

Levi's mobile phoneLevis_mobile

Rok 2007 byl významný také pro společnost Levi's, která přenesla filozofii své značky do nového mobilního telefonu The Levi's phone.

Design telefonu byl vytvořen ve stylu dnešní mladé džínové generace. Tomu odpovídá i vyryté logo společnosti na zadní straně telefonu a odepínací řetěz, který umožňuje připnutí telefonu k džínám, nebo tašce. Součástí telefonu je například 64 MB paměť, 2 Mpx fotoaparát, bluetooth, MP3 přehrávač a FM rádio. Levi's phone se vyrábí ve stříbrné, černé a měděné barvě.

V současné době je v internetových obchodech jen těžko k sehnání a jeho cena se pohybuje od 350 do 600 USD.


 

 

Christian Dior mobile phoneChristian_Dior_mobile

Jako zatím poslední vstoupil do světa mobilních telefonů Christian Dior. Rozhodl se tak navázat na úspěch již jmenovaných návrhářských studií. Ve spolupráci s francouzskou společností ModeLab odhalil kolekci značkových stylových mobilních telefonů.

Designové véčko se prodává ve dvou modelových řadách. Ta základní je v růžovém, červeném a stříbro-šedém provedení. Vedle ní je v nabídce i luxusní kolekce v černé barvě, osázená drahými kameny Swarovski. Zdobí ji celkem 640 diamantů. Telefony jsou mimo jiné vybaveny dotykovou klávesnicí, 2 Mpx fotoaparátem a stylovým uživatelským prostředím.

Cloud22

Zajímavostí je patentovaný systém miniaturního přívěsku My Dior, který s telefonem komunikuje přes bluetooth. Přívěsek umožňuje přijímat hovory a vytáčet kontakty ze seznamu. Součástí telefonu je i kožené pouzdro a USB nabíječka, která slouží pro nabíjení telefonu i přívěsku.

Mobilní telefony jsou k dostání jen v luxusních buticích Dior. Základní kolekce stojí okolo 5 000 USD, luxusní model s diamanty pak přibližně 28 000 USD. U nás lze zakoupit pouze v pražském butiku Dior v Pařížské ulici.


V dnešní době je k dostání velká řada mobilních telefonů, které svojí výbavou odpovídají nejmodernějším požadavkům doby. Stále důležitějším kritériem výběru se tak stává design, který dokáže jednotlivé přístroje od sebe výrazně odlišit. Výrobci mobilních telefonů proto navazují spolupráci s různými módními návrháři. Kromě designu je totiž kvalitním lákadlem na zákazníky i módní značka.