Hlavní navigace

Deset tipů pro pokročilé vyhledávání na Googlu - 2.díl

26. 8. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Tyto tajné triky vám pomohou rychleji najít to, co hledáte.

Předcházející díl

 

Je úplně jedno, jak moc dobří jste při vyhledávání pomocí internetového vyhledávače Google – vždy se totiž máte co učit, protože Google neustále vyvíjí další a další možnosti a vylepšení, které vám mají usnadnit a urychlit vyhledávání na Internetu.Chcete-li si vylepšit své schopnosti vyhledávání na Internetu nebo se třeba jen dozvědět tajné tipy a triky pro vyhledávání na Internetu, pak vítejte a pusťte se do čtení!

Vyhledání podobných výsledků

Google vám dokáže alespoň trochu pomoci při hledání podobných webů

Pokud do políčka pro zadání výrazu pro vyhledávání zadáte řetězec related:, například relared.pc world, pak bude Google vyhledávat podobné weby. Výsledky vyhledávání by měly obohatit výsledky vašeho vyhledávání, popřípadě by vám měly pomoci získat k vyhledávanému výrazu širší záběr. Je to lepší než nic, respektive je to daleko lepší než zabíjet čas kontrolou aktivit na Twitteru.

Vyhledání konkrétního obrázku

Nejsou slova zbytečná? Google dokáže díky svým schopnostem prohledávání najít různé verze jednoho obrázku

Když v internetovém prohlížeči Google Chrome klepnete pravým tlačítkem myši na obrázek, zjistíte, že zde existuje takový drobný,ale šikovný nástroj. V místní nabídce se totiž nachází příkaz Hledat obrázek pomocí vyhledávače Google a Google vám následně na Internetu vyhledá a zobrazí takové obrázky, o nichž si myslí, že zobrazují to samé.

Výsledky vyhledávání jsou samozřejmě bez záruky – může se totiž klidně stát, že se Google prostě splete a zamění třeba MacBook za Acer Chromebook. Na druhou stranu: když hledáte jehlu v kupce sena zvaného Internet, pak se hodí doslova každá pomocná ruka.

Vyhledávání hlasem

Tohle sice není Google Home, ale i přesto se můžete dostat ke spoustě informací – tentokrát přes vyhledávání hlasem na pracovní ploše

Chcete-li chatovat na pracovní ploše s vyhledáváním Google, otevřete novou záložku, klepněte na ikonku mikrofonu a řekněte dotaz pro vyhledávání. Ano, je to takto jednoduché!

Tímto způsobem se sice ani zdaleka nedostanete na úroveň umělé inteligence představovanou pomocníkem Google Assistant nebo na úroveň představovanou nasazením inteligentní domácnosti, která přichází v podobě Google Home, ale v každém případě vám minimálně ušetří datlování na klávesnici.

MIF21

 

Pokračování