Hlavní navigace

Dell připravuje 12" netbook

17. 10. 2008

Sdílet

Pokud vám už dnešní 12" netbooky přijdou jako příliš velké, pak raději nečtěte dále, protože Dell oznámil nový netbook s 12" displejem.

Asi si všichni ještě pamatujete na první netbook Asus Eee PC 701 se 7" displejem s rozlišením 800×480 px, který byl tak malý, že se téměř vešel do kapsy, avšak velmi malá byla i klávesnice, a tak velmi brzy přišly větší 8,9" stroje a po nich ještě 10" netbooky, které jsem považoval za vrchol, protože už ty svou hmotností výrazně překračují jeden kilogram a navíc 11,1" notebooky už se běžně prodávají. Zpětně musím přiznat, že jsem se mýlil, protože Dell tento týden oznámil 12" netbook.


Nabízí se proto otázka, zda je to vůbec netbook nebo plnohodnotný notebook. Samotný Dell jej řadí do první kategorie a má značení Dell Inspiron Mini 12. Odpovídá tomu i hardwarová výbava čítající procesor Intel Atom, 1 GB operační paměti, 3 či 6článkovou baterii nebo 80GB pevný disk. Displej s rozlišením 1280×800 už však odpovídá klasickému notebooku.


K obřímu netbooku chce Dell dávat licenci na Windows XP Home Edition či Linux (dle přání zákazníka) a málokoho potěší asi cena, která se blíží k 600 americkým dolarům, což je v přepočtu při dnešním kurzu okolo 11 000 korun bez DPH a to je na netbook, který měl být extrémně levný opravdu hodně.

- - Tomáš Šulc

Cloud23

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).