Hlavní navigace

Dejte linuxové distribuci Ubuntu vzhled Windows 7 - 4. díl

28. 3. 2013

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
V tomto díle dokončíme proměnu prostředí Ubuntu do prostředí Windows. Přesněji řečeno budeme do tohoto prostředí integrovat tlačítko Start, nastavíme tapetu Windows, přemístíme do pravého rohu tlačítka pro práci s oknem a nakonec do každého okna aplikace umístíme panel nabídek.

Také se znepokojením sledujete, jakým směrem se vyvíjí operační systémy Microsoftu, konkrétně nová Windows 8? Pokud patříte spíše mezi konzervativní jedince a za nic na světě se nechcete vzdát svého důvěrně známého grafického rozhraní z Windows 7 a chtěli byste jej mít i na počítačích s jiným operačním systémem, pak máme pro vás řešení. Je jím operační systém Ubuntu Linux předělaný do podoby Windows 7.

1. dílÚvod

2. dílVytvoření linuxové distribuce Ubuntu ve stylu Windows 7

3. díl Instalace motivu Windows 7 do rozhraní Ubuntu

 

Integrace tlačítka Start, tapety, tlačítek pro práci s oknem a panelu nabídek do každého okna aplikace

Tlačítko pro spouštění aplikací, které se nachází na obrazovce vlevo, však má stále ještě odlišnou barvu. Nicméně buďte bez obav – stejně jako Hlavní panel ve Windows 7 odvozuje toto tlačítko svoji barvu od barvy tapety pracovní plochy. V našem případě použijeme výchozí tapetu Windows 7, kterou bez problémů naleznete na internetu. (My osobně jsme tuto tapetu získali z diskusního fóra na serveru ZDNet, konkrétně na internetové adrese http://www.zdnet.com/blog/igeneration/windows-7-has-a-new-default-wallpaper-and-logo/1841. Pokud v Ubuntu používáte internetový prohlížeč Firefox, pak můžete klepnout pravým tlačítkem myši na obrázek tapety v plné velikosti a vybrat příkaz Nastavit jako pozadí pracovní plochy (Set as Desktop Background).

Dále bude třeba přesunout tlačítka pro práci s oknem – máme na mysli tlačítka pro uzavření, minimalizaci a maximalizaci okna. Tato tlačítka se standardně nachází v okně v levém horním rohu. Doprava je přesunete pomocí následujícího příkazu:

gsettings set org.gnome.desktop.wm.preferences button-layout 'menu:minimize,maximize,close'

 

Dalším příkazem pak odstraníte univerzální panel s hlavními nabídkami a panel nabídek (obsahující příkazy Soubor/Úpravy/Zobrazit) umístíte zpět do každého okna aplikace:

sudo apt-get autoremove appmenu-gtk appmenu-gtk3 appmenu-qt indicator-appmenu

 Aby se nyní všechny vámi provedené změny projevily, je třeba se odhlásit a zpět přihlásit. Toto odhlášení provedete pomocí tlačítka v pravém horním rohu obrazovky.

 

A toto je výsledek přeměny vzhledu Ubuntu na Windows 7

MIF21

Líbí se vám výsledek proměny? Snažili jsme se dostat ke vzhledu Windows 7 tak, jak to vůbec šlo při použití výchozího prostředí pracovní plochy s názvem Unity. Pokud se vám zdá, že tomu něco chybí, resp. že to není tak úplně ono, pak se nevzdávejte a čtěte dále. Prozradíme vám totiž, jak se vzhledu Windows 7 v Ubuntu přiblížit ještě více, a to pomocí prostředí pracovní plochy s názvem Xfce.

A v následujícím díle se skutečně setkáme s prostředím pracovní plochy
s názvem Xfce, které ale budeme potřebovat nejprve nainstalovat. Nakonec se do tohoto prostředí přihlásíme a stručně popíšeme jeho vzhled, a to kvůli srovnání s operačním systémem Windows 7.