Hlavní navigace

Dark Sector

1. 12. 2008

Sdílet

Hrozba nebezpečného viru pomalu zalézá pod kůži. O nadějném akčním titulu Dark Sector se psalo už v roce 2004...


Hrozba nebezpečného viru pomalu zalézá pod kůži.

O nadějném akčním titulu Dark Sector se psalo už v roce 2004 s nástupem next-gen konzol. Jeho vývoj se autorům povedlo dotáhnout do konce až nyní, kdy hra vychází pro Xbox 360 a PlayStation 3 (port na PC by měl snad brzy následovat). Hra slibovala napínavou a lehce hororovou akci, a proto jsme se na ni těšili. Stálo však dlouhé čekání za to? Popravdě řečeno, zapálení do bojové akce brzy vystřídalo lehké zklamání.
Dark Sector však v žádném případě není špatná hra. Naopak se jedná o perfektní dynamickou akci, u níž se všichni příznivci krvavých přestřelek budou výborně bavit. Nicméně stinnou stránku hry představuje příběh a vůbec celkové herní zpracování, postrádající špetku originality nebo jakéhokoliv zajímavého nápadu či zpestření (až na jedinou výjimku). Díky tomu se ze hry postupem času stane bezduchá akce, která vás může časem omrzet jenom proto, že ztrácíte motivaci k objevování dalších lokací či nepřátel. Ještě že po nějakých dvanácti hodinách dospějete k vyvrcholení příběhu.
Příběh začíná ve chvíli, kdy je hlavní hrdina vyslán na jakousi základnu zamezit postupu záhadného viru, který mění všechno živé na ocelová monstra. Černobílá předehra vás díky hororové atmosféře a napínavému ději vtáhne dokonale do hry. Děj se ovšem vytrácí poté, co se virem nakazí hlavní hrdina a začíná bezhlavá řež ve stylu Gears of War. Postup viru v jeho těle se mu částečně podaří zastavit, a proto se v kovový mechanizmus promění pouze jeho levá ruka; přesněji řečeno promění se ve smrtonosnou zbraň, nazvanou glaive. Jedná se o trojzubou rotující hvězdici, jejíž let můžete později ovládat (u PS3 pomocí pohybových senzorů Sixaxisu) a která se po zasažení cíle opět vrátí zpět na své místo. Její pomocí lze sbírat různé předměty, přepínat páky, nabíjet ji elektřinou i ohněm nebo rozbíjet zámky – zde se otevírá prostor pro různé zábavné hádanky, jejichž řešení spočívá ve správném použití glaivu. Je to jediná výjimka zpestřující jinak fádní hratelnost. Pokud tedy hledáte oddechovou a výborně vizuálně zpracovanou akci, Dark Sector vás určitě nezklame.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).