Hlavní navigace

Další kolo duelu nVidia vs Intel

28. 5. 2008

Sdílet

nVidia se v minulých dnech na Editor's Day řádně pustila do Intelu. Na pořadu dne byla opět kritika zbytečnosti výkonných procesorů, nulového výkonu integrovaných grafik či zamyšlení nad vyvážeností počítače.

Nejprve se nVidia zaměřila na vyváženost počítače, kterou prezentovala v počítačových hrách. Lidé z nVidie vzali dvě sestavy. Jednu osadili výkonným čtyřjádrovým procesorem Intel Core 2 Quad Q6600 se slabou grafickou kartou a do druhé sestavy dali slabší dvoujádro Core 2 Duo E4500 s výkonnější GeForce a začali hrát hry. Výsledek si asi dovedete představit sami stejně jako konstatování nVidie, že výkonný procesor je prostě k ničemu.

Jako další přišly na řadu samotné hry. Podle zjištění nVidie prý 87% ze 400 moderních počítačových her podle specifikací udaných výrobcem hry vůbec nepodporuje integrované grafické čipy Intel (sice hry v 99% případů jedou, ale to už je veřejným tajemstvím). Závěr? Grafické čipy Intel jsou prostě zbytečné a nepoužitelné, hlavní je mít v počítači GeForce od nVidie.

Možná jste se nad výše napsaným textem pousmáli stejně jako já a možná také ne, jedno je však jisté. Odpověď ze strany Intelu jednou přijde a možná bude nVidii bolet.

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).