Hlavní navigace

Další „dvousimkový“ mobil, rychlá data stále v nedohlednu

9. 12. 2008

Sdílet

Emgeton uvádí na trh inovovaný mobil G20i CULT pro práci se dvěma nezávislými čísly. Novinka nabízí více funkcí a vylepšené technologie, bohužel pro práci s daty je k dispozici jen GPRS.

skoleni

Inovovaný přístroj s kompaktními rozměry i hmotností zachovává všechny klíčové vlastnosti předchozí verze, zejména možnost pracovat současně se dvěmi SIM kartami, přičemž obě dokážou být současně na příjmu. Nabízí 2,4" aktivní TFT displej, jenž zobrazí 262 tisíc barev na ploše 240 × 320 bodů; navíc je dotykový, takže si jeho uživatel může vybrat, zda bude telefon ovládat jen klasickými tlačítky v rámci numerické klávesnice, nebo vsadí na dotykové řešení. Zachován zůstal velký důraz na multimediální funkce, mezi nimiž zaujme např. MP3 přehrávač, možnost přehrávání videa včetně jeho přetáčení či zobrazení přes celý displej a 2Mpx digitální fotoaparát.

Kromě těchto a dalších funkcí, které bylo možné najít i v předchozím modelu, mohou majitelé nového mobilu využít 38 vylepšení, které jim ještě usnadní práci s telefonem a přinesou lepší uživatelský komfort. Významnou inovací je podpora Javy umožňující doinstalovat takřka neomezené množství aplikací třetích stran. Telefon dále přináší např. zvýšenou citlivost mikrofonu, vylepšení se dočkal vestavěný MP3 přehrávač i zvuk při využívání Bluetooth handsfree. Paměťový slot podporuje nově i 2GB karty microSD, byla upravena i spotřeba akumulátoru, telefon tak nyní nabízí delší dobu pohotovosti i hovoru.

Výrobce přidal možnost vložení dalších událostí do kalendáře na celkových třicet, obohatil možnosti budíku, v nastavení fotoaparátu přibyla možnost zoomu pro rozlišení 320 × 240 a 640 × 480 bodů. Na základě zpětné vazby od uživatelů předchozí verze byla kurzorové klávese doplněna možnost práce se SMS zprávami i při využívání SIM2.

Pro datové přenosy je připravena technologie GPRS třídy 12, která přijde vhod při práci s wapovým prohlížečem nebo e-mailových klientem, jež nabízí práci s přílohami i automatické stahování e-mailů. Nechybí Bluetooth ani průzkumník souborů. V menu telefonu přibyly nové přednastavené datové účty pro připojení k mobilnímu internetu v případě propojení mobilu s Bluetooth modulem v počítači.

Stylový mobil Emgeton G20i CULT je již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology, doporučená cena přístroje činí 4 590 Kč vč. DPH.


Specifikace:

Rozměry [mm]: 112 × 50 × 15
Hmotnost [g]: 116
Akumulátor: Li-Ion, 1 000 mAh
Pohotovostní doba [h]: až 216
Doba hovoru [min]: až 240
Displej: 2,4" aktivní TFT, 262 tisíc barev, rozlišení 240 × 320 bodů
GPRS třída 12 (4/4)
Foto: 2Mpx fotoaparát (rozlišení 1 600 × 1 200 bodů)
Audio: stereo MP3 přehrávač, stereo Bluetooth (A2DP)
Video: 3GP, MP4, Full Screen zobrazení, možnost přetáčení videa
Telefonvání: adresář s kapacitou 1 000 vícepoložkových kontaktů, hlasitý reproduktor, záznamník hovoru, skupiny volajících
Zprávy: paměť na 100 přijatých SMS, rychlé psaní SMS v češtině, multimediální zprávy, e-mailový klient
Paměť: vnitřní 2 MB, slot pro paměťovou kartu microSD (až 2 GB)
Java: MIDP 2.0
Další funkce: budík (opakovaný), 3 hry, kalendář, upomínky, úkolovník, poznámky, převodník jednotek, diktafon, kalkulačka
Příslušenství: 2× Li-Ion akumulátor, externí cestovní nabíjecí kolébka pro druhý akumulátor, nabíječka, microUSB kabel, 1GB microSD karta, stereofonní sluchátka s handsfree, náhradní stylus, manuál

- - David Zajíc