Hlavní navigace

Další Call of Duty bude ze studené války

5. 5. 2009

Sdílet

Máme žhavé informace. Přespříští Call of Duty by se mělo odehrávat v kulisách studené války. To znamená ve Vietnamu či na Kubě.

Call of Duty je momentálně jistou fabrikou na peníze a nedá se očekávat, že by od ní vydavatelský kolos Activision Blizzard mínil upustit. Naopak, zjevně se rozhodl, že každým rokem vydá nový díl a vydělá na něm pěkný balík. Ostatně, vývoj lineární akce není příliš nákladný, ovšem zisky jsou enormní, jak dokládá především předposlední díl Call of Duty 4: Modern Warfare z kulis aktuálních konfliktů.

Po něm následovalo Call of Duty 5: World at War, který čerpal opět z druhé světové války. Namísto studia Infinity Ward na něm pracoval Treyarch. A teď na podzim vyjde druhý díl Modern Warfare. Ten už nebude používat značky Call of Duty, ale bude jakousi vlastní odnoží.

Na světlo světa už ale pronikly první neoficiální informace o dílu přespříštím, který by podle ustáleného jízdního řádu měl vyjít na podzim 2010 a podle všeho na něm opět pracuje studio Treyarch. 

Přičemž se z kruhů kolem Activisionu a Treyarchu vyrojily zprávy, že autoři shánějí a licencují hudbu s tematikou Sovětského svazu, válečného Vietnamu, revoluční Kuby a rozvíjejícíh se států Afriky. 

Pokud si dáme dvě a dvě dohromady, vyjde nám, co se chystá. Ano, Call of Duty 7 (pravděpodobně se tak ale nebude jmenovat a přejde se na formu podtitulů) se bude s největší pravděpodobností odehrávat za studené války. Ostatně Vietnam se jako bojiště přímo nabízí. Umístěno do něj bylo už několik titulů, například český Vietcong, Shellshock nebo Men of Valor.

Kuba už je ale o poznání atraktivnějším dějištěm. Pokud nás paměť neklame, tak se tu neodehrávala žádná známější hra. A že má tohle prostředí atmosféry na rozdávání. Za studené války samozřejmě existovaly i nějaké ty konflikty v rozvojových afrických zemích. Také ony by mohly být velmi příjemným osvěžením. 

skoleni

A aby ta exotika nebyla přepálená, podíváme se rovněž do Sovětského svazu. I tady to ale bude pro hráče vcelku netradiční, jelikož se s velkou pravděpodobností bude jednat o druhou polovinu dvacátého století, kdy se komunistický režim řádně utužil a vedení státu drželo ruku na červených tlačítkách ovládajících nukleární arzenál.

Jistě, zatím jde jen o spekulace. Na váze jim ale dodává důvěryhodnost zdrojů a především žádost Activisionu, kterou rozeslal stránkám, kde se informace objevily - prý mají být staženy. A proč by měly být stahovány, kdyby to nebyla (aspoň z větší části) pravda, že ano?