Hlavní navigace

CyberPower UT850EG-FR: Kompaktní záložní zdroj pro domácí využití

27. 12. 2020

Sdílet

Zdroje záložního napětí (UPS) jsou stále populárnější, a to hlavně z důvodu, že naše data jsou stále cennější a nechceme o ně přijít. Jednou z nejoblíbenějších značek UPS je CyberPower, na jejíž kompaktní domácí model UT850EG-FR se dnes podíváme.

Tenhle zdroj s topologií line-interactive je určený pro ochranu IT zařízení především v domácnostech a menších kancelářích – připojíte do něj třeba počítač či sdílené síťové úložiště (NAS), u kterého předpokládáte nepřetržitou dostupnost.


Autor: CyberPower

Zcela zásadní je u testovaného UPS patentovaná technologie GreenPower UPS, kterou má společnou s dražšími modely a která znamená extrémní snížení spotřeby energie a související pokles provozních nákladů a také provozní teploty. Z toho logicky vychází také menší zátěž na baterii, která díky tomu vydrží mnohem déle, než bez zmíněné technologie.


Autor: CyberPower

Kompaktní zařízení disponuje na zadním panelu třemi zásuvkami typu FR, tedy těmi se zemnícím kolíkem. Všechny tři zásuvky jsou zálohované a nabízejí ochranu proti přepětí (rázům a špičkám), takže se už nebudete muset bát bouřek, blesků a dalších vrtochů počasí, případně jiných výkyvů napětí v elektrické síti.

Pokud pracujete z domu, případně je na datech ve vašem počítači nebo na NAS závislý váš koníček, určitě oceníte výše zmíněnou baterii, která dokáže připojená zařízení v případě výpadku elektrického proudu napájet právě tak dlouho, aby bylo možné rychle zálohovat rozdělanou práci.

Celkový výkon UPS je 425 W, respektive 850 VA, a při odběru 60 W (typický notebook) činí provozní doba baterie 30 minut. Při 90 W je to 20 minut a při 200 W 6 minut. UPS se dobije na 100 % za přibližně šest hodin.


Autor: CyberPower

Díky integrovanému vstupu a výstupu pro ethernetový kabel dokáže UPS kromě počítačů ochránit i modem, DSL, fax a další prvky. Za zmínku stojí také funkce automatické regulace napětí (AVR), díky které se dočkáte stabilizovaného výstupu AC.

Součástí je také LED indikátor, který zobrazuje zapnutí, stav baterie a provozní stav zařízení. Volitelně si můžete nastavit také alarm, chránící vaše připojená zařízení – spustí se tehdy, když vašim zařízením hrozí nějaké nebezpečí, třeba ztráta dat.

Praktický a intuitivní je i přidružený software PowerPanel, který je určený pro správu a monitoring napájení. Zmínit je třeba také podporu napájení z generátorů či filtr EMI. Již zmíněný kompaktní (tower) design pak umožňuje zdroj záložního napájení jednoduše umístit třeba vedle počítače na stůl nebo pod něj.

ICTZ24

Verdikt

CyberPower UT850EG-FR je kompaktní zdroj záložního napájení, který doporučujeme každému, komu nejsou jeho data lhostejná.

Z podporovaných funkcí vyzdvihujeme především integrovanou baterii, díky které získáte čas na uložení rozdělané práce. Plusem je určitě také podpora napájení z generátoru nebo automatická regulace napětí (AVR). Za nás rozhodně dobrý poměr ceny a výkonu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).