Hlavní navigace

Čtyři jednoduché tipy pro omezení výdajů za software - 1.díl

11. 4. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Výdaje za software mohou dosahovat nezanedbatelných částek. Ale až na několik málo výjimek, kdy se platbám za software nevyhnete, se dá říci, že pro běžnou práci na počítači vystačíte se softwarem, který je zdarma.

Jak se říká – peněz není nikdy dost. A platí to všeobecně. Schválně – zkusili jste si někdy spočítat, kolik peněz utratíte za počítačový software či počítačové vybavení? A víte, že můžete mít software legálně a zdarma? Pojďme se podívat, jak lze při pořizování počítačového softwaru výrazně ušetřit!

Úvod

Zřejmě nejjednodušší možnost, jak omezit náklady na software, je podrobné prozkoumání, za jaký software to vůbec platíte a proč za něj vůbec platíte. Možné byste měli zkusit přehodnotit, zda tento software vůbec využíváte tak, že za něj musíte platit. Pokud naleznete byť jedinou placenou aplikaci, bez které se obejdete, popřípadě aplikaci, k níž existuje zdarma dostupná alternativa či alternativa levnější, pak neváhejte ani vteřinu! V současnosti má totiž každý placený program nějakou zdarma dostupnou alternativu nebo alternativu v podobě programu třetí strany.

Na následujících řádcích vám nabízíme čtyři zdarma dostupné aplikace, které vám pomohou při vašich snahách týkajících se optimalizací nákladů za software.

Zabezpečení

Windows Defender ve Windows 8.1

Před cca 10 lety bylo placení za antivirový program takřka nutností. Na druhou stranu je pravdou, že od této doby spatřilo světlo světa několik zdarma dostupných antivirových řešení. Tyto zdarma dostupné antivirové nástroje však mají rovněž své "mouchy", jako například ty, že se snaží během instalace do počítače integrovat různé doplňky či vyskakovací okna, že se vás následně snaží přimět ke koupi lepších verzí programu apod.

Zřejmě nejlepší variantou, jak se vypořádat s instalací antivirového programu do počítače, navíc variantou, která je zdarma, se jeví řešení od Microsoftu. Pokud na počítači používáte operační systém Windows 7, pak jako antivirovou a antimalwarovou ochranu můžete použít řešení Microsoft Security Essentials, které si můžete zdarma stáhnout z internetových stránek firmy Microsoft. Máte-li na počítači nainstalován operační systém Windows 8 či 8.1, pak má pro vás Microsoft integrované řešení, které nazývá Windows Defender, které je v mnohém podobné řešení Microsoft Security Essentials, ovšem navíc disponuje lepší ochranou proti rootkitům a bootkitům.

Určitě toto řešení minimálně vyzkoušejte – nástroje nabízené Microsoftem sice nejsou až tak plnohodnotné jako řešení třetí strany, ale pro uživatele, kteří na počítači pracují takřka každý den, určitě minimálně dobře poslouží, protože se snaží zachovávat veškeré politiky týkající se zabezpečení počítače. Pokud nebudete spokojeni, jednoduše vyzkoušejte jiný zdarma dostupný antivirový program, popřípadě se vraťte ke svému osvědčenému placenému řešení.

skoleni

 

Pokračování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).