Hlavní navigace

Čtyři e-mailoví klienti pro zefektivnění práce s Gmailem

24. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © raven - Fotolia.com
Gmail je v současné době asi nejpoužívanějším e-mailovým serverem na světě. Je výkonný, efektivní a produktivní, ale ne tak, jak by mohl být. (Napadají nás slova jako neatraktivní a neintuitivní.)

Jistě, Gmail v prohlížeči se dá nějakým způsobem přežít, vlastně ani není tak špatný. Ale mohl by být lepší – toho lze dosáhnout jeho lokalizací do tradičnějšího e-mailového programu (tj. mimo prohlížeč).

Po mnoho let byl oním programem většinou Outlook, ten je však pro většinu domácích uživatelů příliš komplikovaný, a navíc je kvůli němu potřeba koupit celý balík Microsoft Office.

Podívali jsme se na alternativy Outlooku vhodné pro domácí využití. Z nich jsme vybrali čtyři, které stojí za zvážení využít pro Gmail mimo Gmail samotný.

1. eM Client 5

Čerstvě aktualizovaný eM Client je jedním z našich nejoblíbenějších e-mailových programů. Je nyní kompatibilní i s Windows 8 a zahrnuje automatickou archivační funkci, zálohu a obnovení e-mailů, vylepšený kalendář a další vítaná zdokonalení. Třešničkou na dortu je pak integrovaný modul pro IM chat.

EM Client 5 má pouze jeden problém: Když odpovíte na e-mail, tak se tento neoznačí jako přečtený. To je zvláštní pochybení. Doufáme, že to vývojáři v další verzi změní. Jinak je program téměř perfektní.

Bezplatná verze vám umožňuje práci se dvěma e-mailovými účty. Pokud jich potřebujete víc, budete si muset zakoupit verzi profesionální, která stojí necelých 50 amerických dolarů.

2. Thunderbird

Přestože již společnost Mozilla program Thunderbird aktivně nevyvíjí, jde o stále solidní a stabilní alternativu e-mailového klienta pro každodenní použití. Jedním z důvodů je jeho podpora doplňků ve stylu Firefoxu, což softwaru přidá skvělé funkce (a jiné funkce vylepší).

Thunderbird má například stejný problém jako eM Client – odmítá označovat zprávy, na něž jste odpověděli, jako přečtené. Na rozdíl od eM Clienta však v tomto případě můžete stáhnout doplněk, který tento problém řeší. Thunderbird není právě designově nejpovedenější, ale jeho funkcionality a reputace ho posunují na první místa našeho neoficiálního žebříčku.

3. Windows Live Mail

Přestože je Windows Live Mail součástí kolekce Windows Essentials, která stabilně zrácí dech, zůstává vyzrálým a atraktivním řešením pro všechny, kteří hledají lokálního e-mailového klienta, nejlépe designově kompatibilního s Windows.

Windows Live Mail nedisponuje všemi vychytávkami, které nabízí Microsoft Outlook, ale pokud vezmeme v úvahu, že je bezplatný, určitě stojí za to si jej stánout.

4. Zimbra Desktop

Software Zimbra Desktop má velkou a loajální uživatelskou základnu u byznys uživatelů – není ale důvod jej nevyužívat v domácnosti.

Tento elegantní program nabízí většinu funkcí Outlooku, a zároveň je v poslední době propojený se stránkami a službami sociálních médií Facebook, Twitter, LinkedIn, WebEx a Digg.

Zimbra může být ideální volbou například pro ty, kdo hledají alternativu k Outlooku, například na své sekundární zařízení, pro které nemají zaplacenou licenci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).