Hlavní navigace

Crackdown 2

3. 8. 2010

Sdílet

Vydání druhého dílu sice nedoprovází všemožný hype, jako je tomu třeba u sérií Gears of War nebo Halo. Přivádí si s sebou klasické očekávání, že bude větší a o hodně lepší, jak původní hra.

Bohužel je obtížné říct, jestli se to druhému dílu povedlo. Vývojáři ignorují fakt, že od prvního dílu uplynulo už skoro tři a půl roku a servírují nám znovu hru, která moc změn oproti prvnímu dílu nepřináší. Záchranou pro druhý díl je fakt, že byl původní design natolik oslňující, že je skákání po střechách a dělání ostatních vylomenin stále stejně atraktivní.

A stejně jako v prvním díle, i zde je herní plocha doslova zasypána speciálními orby, které musíte sbírat pro zlepšení vašich schopností. Kromě těchto klasických najdete ve hře i orby, které před vámi budou „utíkat“, tudíž je musíte nejdřív chytit a speciální orby, které jde sebrat jen v co-opu. Celkem se po celém městě povaluje okolo devíti stovek orbů, což už pěkně prodlouží herní dobu, tedy za předpokladu, že se rozhodnete všechny posbírat.

Crackdown 2

Pokud jste hráli první díl a máte ještě v živé paměti, jak tehdy vypadalo město, určitě začnete po pár minutách hraní i zde poznávat některé lokace. Mezi herními událostmi je sice rozdíl celých deset let, ovšem město Pacific City se změnilo jen minimálně. Některým hráčům dokonce nebude dělat problém zapamatovat si mapu celého města natolik dokonale, že už nebudou tu ve hře potřebovat.


Crackdown 2Po příběhové stránce je hra bohužel zklamáním. V kampani máte za úkol aktivovat 27 absorpčních jednotek rozházených různě po městě a pak ochránit devět světelných paprsků před nájezdy mutantů, kteří žijí v podzemí a ven vylézají jen v noci. Po splnění všech těchto úkolů pro vás hra nemá připraveno nic dalšího a závěrečné titulky uvidíte už po slabých osmi hodinách hraní. Příběhu moc nepomáhá ani fakt, že je vyprávěn pomocí série náhodných událostí, které nejsou hráči nijak výrazně vysvětleny. Kromě úvodní a závěrečné animace jsou všechny ostatní příběhové posuny komentovány jen pomocí dialogů.

Crackdown 2

Pokud vás přestane bezduché pobíhání po městě bavit, můžete si pozvat další tři přátele, aby se k vám přidali a pak se vydat na nezapomenutelný hon na orby, splnit nějakou misi, nebo si jen tak jezdit po městě a zabíjet rozvášněné mutanty. Pokud se rozhodnete vstoupit do klasického multiplayeru, ve kterém se může v jednu chvíli pohybovat až 16 lidí, naskytne se vám možnost zahrát si klasický deathmatch, team deathmatch, nebo také úplně nové módy jako třeba Rocket Tag, který si bere pravidla z podobného módu, který je součástí série Halo. Naštěstí je multiplayer zpracovaný dobře a pokud seženete dostatek dalších hráčů, budete se dobře bavit.

Crackdown 2 je akční hra se skvělými herními mechanismy a povedeným multiplayerem, ale také s nudnou kampaní a přílišnou podobností s prvním dílem. Pokud jste fanoušky sbírání orbů a skákání po všem možném, není nad čím přemýšlet. Všichni ostatní by si měli moc dobře rozmyslet, jestli jim osm hodin kampaně a multiplayer stojí za jejich peníze.


PLUSY: multiplayer nabízí opravdovou zábavu na hodiny, sbírání orbů

skoleni

MÍNUSY: nudný příběh, málo inovací oproti prvnímu dílu

HODNOCENÍ: 70%

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).