Hlavní navigace

Corsair uvádí bezpečnou flashku

20. 9. 2007

Sdílet

Přenášíte často důvěrná data z jednoho místa na druhé, potřebujete ke své práci přístup k důvěrným informacím nebo jen nechcete, aby se k vašim datům dostala vaše partnerka? Corsair přináší řešení ve formě flash disku s ochranou pomocí PIN kódu.

MIF21

Celý systém ochrany je založen na hardwarovém zabezpečení flash disku, který pomocí PIN kódu chrání data uložená na něm před nežádoucím přečtením. Tento kód je nutné zadat před každým použitím flash disku v počítači a zadává se pomocí miniaturních kláves přímo na přenosném zařízení.
PIN si můžete libovolně nastavit pomocí příslušeného software, existuje možnost použití více funkčních PINů najednou. Přístroj je nastaven tak, aby PIN vyžadoval po každém připojení k počítači, nemusíte se tedy bát, že pokud jste již na počítači přistoupili k tomuto flash disku, bude si moci jeho obsah prohlížet kdokoliv.

Corsair Flash Padlock USB 2.0, jak se novinka jmenuje, se dodává ve dvou kapacitách (1 a 2 GB) v cenách od 30 dolarů za kus. Zajímavostí také je, že USB zařízení není závislé na platformě, můžete tedy paměť využít jak v systémech Windows, tak i Linux nebo Mac.

- - Petr Matuška