Hlavní navigace

Corel pro Linux

1. 1. 1999

Sdílet

Společnosti Corel Corp. a Red Hat Software oznámily partnerství v oblasti instalace operačního systému Linux na poč


Společnosti Corel Corp. a Red Hat Software oznámily partnerství v oblasti instalace operačního systému Linux na počítačích Corel Computer Netwinder. Podle smlouvy uzavřené na tři roky bude firma Red Hat portovat svůj Linux 5.1 a všechny jeho budoucí verze na procesor StrongARM, jejž firma Corel ve svých počítačích používá. Bližší informace naleznete na adrese linux.corel.com.


Corel Office 2000
Kanadský sofwarový producent Corel oznámil, že nová verze jeho kancelářského balíku Corel Office 2000 se objeví na trhu ve druhém kvartálu roku 1999 (betu už viděli návštěvníci podzimního Comdexu). V základní verzi bude obsahovat textový editor WordPerfect 9, tabulkový kalkulátor Quattro Pro 9, prezentační Corel Presentations 9 a PIM (Personal Information Manager) CorelCENTRAL 9. V alternativních verzích najdeme i databázi Paradox 9, publikační nástroj pro malou kancelář Corel Print Office, technologii rozpoznávání řeči Dragon NaturallySpeaking Personal Edition 3.x, nástroj pro web-authoring a prezentace Trellix 2.x a serverový publikační nástroj pro Internet s prozatímním označením NetDocs.


Na kávu k Symantecu
Už tři roky se na trhu vývojových nástrojů pro Javu drží Symantec se svým Visual Café. Koncem října představil jeho třetí verzi, a tři jsou rovněž edice, v nichž můžete Café koupit: Database, Professional a Standard Edition.


Java á la IBM
Vývojový nástroj pro Javu má samosebou i Velká Modrá. Je jím VisualAge for Java, a k dispozici je již ve druhé verzi. Vyznačuje se podporou pro JDK 1.1.6 a Swing 1.0.2, novými vlastnostmi IDE, novými možnostmi kompozičního editoru, JavaBeans pro snadný přístup k datům, a ve verzi Enterprise též třeba týmovou podporou.


eSuite WorkPlace a DevPack 1.5
Společnost Lotus Development ohlásila uvedení nové verze kancelářského softwaru eSuite DevPack 1.5 na trh. Produkt představuje sadu javovských apletů, které mohou vývojáři intranetových aplikací používat jako modulární stavební bloky na rychlé a jednoduché vytváření dynamických webovských aplikací, přístupných prostřednictvím standardních internetovských prohlížečů. V závěru roku bude uvedena na náš trh taktéž verze eSuite WorkPlace 1.5 pro platformu PC, která obsahuje komponenty pro všechny podstatné kancelářské operace (e-mail, textový editor, tabulkový kalkulátor apod.). Detailní informace naleznete na www.lotus.com/esuite.Lotus Organizer 5.0
pro Windows 95/98/NT připravila uživatelům společnost Lotus Development. Mezi hlavní nová zlepšení patří zcela nová část Contacts na organizování kontaktů, nástroj iCalendar pro časové plánování pomocí Internetu, a více než sto zlepšení v oblasti organizace času a lepší použitelnosti. Zde lze jmenovat nové zobrazení denního plánu, časované úkoly a hovory, nový přehled volných a obsazených úseků, náhled před tiskem, bezproblémovou kompatibilitu aktualizací, či zlepšení uživatelského rozhraní.
Pro podrobnější informace si odskočte na adresu www.lotus.com/organizer.Lotus Sametime
je nově připravovaný projekt řady produktů společnosti Lotus Development, momentálně se nacházející ve stadiu beta-verze. Řada postavená na architektuře klient/server poskytuje komplexní, integrované řešení pro podnikovou sféru -- prostřednictvím Sametime mohou rozptýlené týmy sdílet informace, navzájem si pomáhat a zároveň vyloučit nevýhodu vzdálenosti. Server Sametime a příslušné klientské aplikace umožňují vytvořit povědomí, konverzaci a sdílení objektů. "Povědomí" umožňuje najít spolupracovníky na síti a dále komunikovat s jedním nebo více lidmi prostřednictvím okamžitých vzkazů a rozhovorů. "Sdílení objektů", např. aplikací a komunikačních prostředků, umožňuje i ostatním zúčastněným současně sledovat prezentace nebo si vyměňovat jakékoliv dokumenty a zároveň telefonicky hovořit. Sametime poskytuje také bezpečnostní, administrativní a řídicí funkce, rozhodující pro vytvoření úspěšné spolupráce v reálném čase při rozsáhlém podnikání.Windows 2000
Technologie NT se v plánech Microsoftu pro nejbližší budoucnost stávají univerzální počítačovou platformou -- fakt, jenž se odrazil v tom, že 27.10. na kaliformské tiskové konferenci Microsoft oznámil změnu názvu svého operačního systému Windows NT. Nová "entéčka" se od nynějška stávají Windows 2000 -- varianta NT Workstation 5 bude Windows 2000 Professional, NT Server 5 bude Windows 2000 Server. Windows NT 4 a 98 si svá jména ponechají. Dále se úprava označení týká "bývalého" NT Serveru Enterprise Edition, jenž byl překřtěn na Windows 2000 Advanced Server, a rovněž se pod názvem Windows 2000 Datacentre Server setkáme s úplnou novinkou -- nejvýkonnějším a funkčně nejbohatším serverovým systémem, jaký kdy Microsoft nabízel.


ORACLE8i
Na listopadové tiskové konferenci v Břevnovském klášteře uvedla společnost Oracle (www.oracle.cz) svůj nový databázový produkt Oracle8i. Ten představuje internetovou platformu, která zjednodušuje vývoj, implementaci a správu obsahu aplikací založených na Internetu. Rovněž nabízí komplexní platformu pro správu podnikových aplikací, webovských sitů, programů v Javě, multimediálního obsahu a internetových souborů v rámci vedoucího databázového řešení.

Autor článku