Hlavní navigace

Corel Painter X

1. 3. 2007

Sdílet

Kanadská společnost Corel uvedla na trh novou verzi svého grafického nástroje Corel Painter X, jenž je určen předev


Kanadská společnost Corel uvedla na trh novou verzi svého grafického nástroje Corel Painter X, jenž je určen především pro věrnou simulaci malby. Ze zajímavých novinek v něm najdeme především systém malby RealBristle, jenž má věrně reprodukovat tradiční malířské techniky tím, že zvýrazňuje zpětnou reakci štětce, neboť jednotlivá vlákna štětce se slepují a oddělují stejně jako v reálném světě. Bohatší je rovněž sada kompozičních nástrojů, vylepšený je i systém fotografické malby. Nově zde nalezneme efekt shody palety (dovoluje přenést barevné schéma z obrazu na obraz a dosáhnout shody barev a jasu), paletu Univerzální míchání, nástroje Zesvětlit a Ztmavit a několik dalších novinek. Corel Painter X je určen pro systémy Windows 2000 až Vista nebo Mac OS.

Adobe Photoshop Lightroom

Společnost Adobe Systems uvedla na trh Photoshop Lightroom, software určený profesionálním fotografům. Aby mohli strávit více času za objektivem než u počítače, pomůže jim importovat, spravovat a prezentovat velká množství jejich digitálních fotografií.
Při práci v modulu Library fotografům pomohou nové nástroje pro práci s klíčovými slovy a vyhledávání, vylepšený dialog pro import pak dovede lépe specifikovat umístění ukládaných souborů. Prohlížeč metadat Key Metadata Browser poskytuje přístup ke klíčovým informacím s vylepšeným systémem klasifikace a hodnocení. Nové nástroje pro virtuální kopie a snímky v modulu Develop pomáhají prezentovat více verzí stejného obrazu. Mezi další přidané nástroje patří cílené nastavení odstínu, sytosti a světlosti pro přesné a intuitivní úpravy obrazů. Funkce klonování a retušování umožňují nedestruktivními úpravami vyloučit prach senzoru v jednom nebo více obrazech. Photoshop Lightroom využívá technologii Adobe Camera Raw a kromě JPEG a TIFF podporuje více než 150 nativních formátů souborů Raw.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.