Hlavní navigace

Computex: Via NanoBook – cíl Evropa

5. 6. 2007

Sdílet

Via Technologies představila referenční design ultrapřenosného notebooku určeného pro evropský trh, kterým se bude snažit konkurovat platformě UMPC.

skoleni

Via NanoBook je postaven okolo firemního procesoru Via C-7M (1,2 GHz) a 7palcového LCD dotykového displeje. Ve vybavení nalezneme samozřejmě Wi-Fi, velikost osazovaných pevných disků je zatím plánována na 30 nebo 60 GB a operačním systémem budou Windows XP nebo Vista. Hmotnost notebooku je okolo 900 g, výdrž na baterie je udávána na 5 hodin.


NanoBook je cílen na stejný trh jako UMPC (Ultramobile PC) – společný návrh Microsoftu a Intelu, ale s jinými specifikacemi, Kromě logicky jiného procesoru, se u NanoBooku počítá s plnohodnotnou klávesnicí.

Výrobcem prvních kusů NanoBooku se stane FIC (First International Computer). Tato zařízení vzniknou v rámci kontraktu se značkou Packard Bell BV, která tato zařízení začne dodávat na evropský trh již během třetího čtvrtletí tohoto roku.

U tohoto modelu Bellu však budou k dispozici ještě rozšiřující moduly, které Via pro NanoBook připravila, a které se budou umisťovat do slotu vedle displeje. Jde o moduly zahrnující světový čas, GPS přijímač, VOIP telefon, DVB tuner a mobilní 3G modul.

- - Tomáš Jirásko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).