Hlavní navigace

COMMUNICASIA2007: Samsung ukázal OLED klávesnici

21. 6. 2007

Sdílet

Samsung Electronics představil na svém připravovaném modelu SGH-E950 jednu z novinwk, která jej výrazně odlišuje od zbývající konkurence.

UI21

Implementace OLED displeje s variabïlním uspořádáním ikon umožňuje personalizovat Samsung pro používání přístroje několika osobami nebo si prostě vytvořit vlastní "režimy". V okamžiku, kdy není slider E950 používán, je černobílá navigační OLED klávesnice zhasnuta. Při vysunutí se OLED rozsvítí a ukáže pětici bílých ikon z celkové nabídky pro hudbu, zprávy, seznam, internet, Yahoo Messenger, e-mail a služby sítě. Při kliknutí na kteroukoliv z nich se displej změní a nabídne čtyřsměrovou navigaci s tlačítkem OK uprostřed.


OLED projde změnou rovněž v případě, že je aktivní 3,2megapixelový fotoaparát, kdy se změní v podstatě v hledáček usnadňující zvětšení při záběrech zblízka. Pak stačí jen se displeje dotknout v místě pro potvrzení a snímek je hotov.

Používání OLED klávesnice obecně "tlačí" ruský návrhář Artěm Lebeděv. Jeho klávesnice Optimus Maximus, která bude na trhu zřejmě až koncem roku, dovoluje změnu ikony/popisu každé klávesy zvlášť, takže ji lze velice rychle uzpůdobit různým jazykům nebo funkcím.

Samotný Samsung E950 bude na trh uvolněn již příští měsíc, ale to se týká pouze Asie. Dostupnost pro Evropu zástupci Samsungu na výstavě nepotvrdili.

- - Tomáš Jirásko