Hlavní navigace

Colin McRae: DIRT

1. 12. 2008

Sdílet

Colin McRae patří k nejlepším rallye jezdcům všech dob, což je důvodem pro vznik jedné z nejslavnějších herní...


Colin McRae patří k nejlepším rallye jezdcům všech dob, což je důvodem pro vznik jedné z nejslavnějších herních závodních sérií.

P
o předchozích pěti dílech, které postupně ztrácely dech, tvůrci z Codemasters přehodnotili situaci. Výsledkem je první next-gen díl (pořádně náročný na hardware), který se pokusí navrátit sérii dobré jméno. Autoři se rozhodli rozšířit Colinovo portfolio o nové druhy závodů. Kromě klasického rallye se dočkáme závodů do vrchu, soubojů nákladních vozů a spousty dalších odvětví, jež se odehrávají alespoň zčásti na špinavých površích. Rozdíly mezi jednotlivými druhy šampionátů jsou jasné. Jednou se setkáte s rallye speciály, pak se přesunete do bugin a nakonec nasednete do náklaďáku. Nabízeného zboží je tu opravdu hodně a ještě k tomu je možné vybrat si každý vůz v několika barevných variantách. Ty ovšem nejsou zadarmo, takže budete muset nejprve nashromáždit nemalý finanční obnos.
Zásadní část hry tvoří kariéra. DIRT dává možnost nastavit schopnosti soupeřů před každým podnikem. Se zvolenou obtížností vzrůstá i finanční odměna za umístění na bedně. Na klasických rallye tratích bojujete s časem nejlepších soupeřů, takže kromě vlastních chyb vás o umístění nemůže nic připravit. Zato v závodech, kde se setkáte na jedné trati s ostatními vozidly, začíná pravé peklo. Soupeři se neštítí pořádně do vás vrazit a poslat vás až na konec. V kariéře máte na začátku zpřístupněny jen základní podniky. Po jejich úspěšném dokončení se vám otevřou další šampionáty. Dřívější snaha alespoň trochu se přiblížit realitě byla smetena ze stolu a máme tak čest s totální arkádou. To by samo o sobě nevadilo, ovšem tento arkádový model má své mouchy. Jednotlivá odvětví se v ovládání liší minimálně, což je škoda, neboť právě tento prvek by výrazně přispěl k delší životnosti a ještě větší rozmanitosti titulu.


ZÁVODY
RALLYE
7.3


Výrobce: Codemasters

Vydavatel: Codemasters

Distribuce v ČR: CD Projekt

Lokalizace: v přípravě

Cena: 1 299 Kč (899 Kč česká verze)

Multiplayer: ano

www.codemasters.com/dirt

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).