Hlavní navigace

Co vám v Androidu ušetří data, baterii, aplikace... - 5.díl

23. 10. 2017

Sdílet

 Autor: Techhive.com
Nasazením následujících tipů dostanete ze svého smartphonu maximum.

Předcházející díl

 

Je úplně jedno, co na svém smartphonu s operačním systémem Android děláte, následujících pět nastavení byste měli znát nejen vy, ale koneckonců úplně každý. Jedná se o naprosto nepostradatelné funkce počínaje omezením využití mobilních dat a konče nastavením zálohování do cloudu, které chrání vaše data pro případ, že by se vašemu smartphonu stalo něco ošklivého. Popisované tipy byly testovány na smartphonu Nexus 5 s operačním systémem Android. Přesná nastavení závisí na konkrétním modelu a provedení smartphonu.

Nastavte na smartphonu s operačním systémem Android zálohování vašich dat

Posledním tipem v pořadí, ale rozhodně nikoliv nejméně důležitým je otázka zálohování. Jistěte se, že jsou všechna data aplikací a nastavení operačního systému Android zálohována do cloudu. Stačí použít ten správný přepínač a operační systém Android bude pravidelně nahrávat snímky aktuálního stavu vašeho smartphonu na Google Drive. A pokud byste někdy potřebovali smazat nebo dokonce vyměnit smartphone, pak díky těmto zálohám budete moci obnovit naprostou většinu vašich dat a nastavení do stavu, v němž jste zařízení měli před tímto vymazáním či výměnou.

Po zapnutí volby Zálohovat moje data se budou nastavení smartphonu a data aplikací zálohovat na Google Drive.

ICTS23

Klepněte na položku Nastavení > Zálohování a obnovení > Zálohovat moje data a následně přesuňte přepínač do polohy Zapnuto. Na hlavní obrazovce pro zálohování a obnovení pak můžete nastavit, který z vašich účtů Google (za předpokladu, že jich máte několik) budete chtít použít pro účely zálohování. Nastavení s názvem Automatické obnovení zase bude (jak se dá logicky očekávat) schopno zajistit automatické obnovení jakýchkoliv zálohovaných nastavení nebo aplikace, kterou jste se rozhodli přeinstalovat.

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).