Hlavní navigace

Co vám v Androidu ušetří data, baterii, aplikace... - 4.díl

22. 10. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nasazením následujících tipů dostanete ze svého smartphonu maximum.

Předcházející díl

 

Je úplně jedno, co na svém smartphonu s operačním systémem Android děláte, následujících pět nastavení byste měli znát nejen vy, ale koneckonců úplně každý. Jedná se o naprosto nepostradatelné funkce počínaje omezením využití mobilních dat a konče nastavením zálohování do cloudu, které chrání vaše data pro případ, že by se vašemu smartphonu stalo něco ošklivého. Popisované tipy byly testovány na smartphonu Nexus 5 s operačním systémem Android. Přesná nastavení závisí na konkrétním modelu a provedení smartphonu.

Nastavte šetřič baterie tak, aby se zapínal automaticky

S tím, jak se neustále zvyšuje výkon smartphonů s operačním systémem Android, stále více se zdá, jako by životnost baterie u smartphonů naopak klesala. Tak například náš smartphone Nexus 5X nevydrží ani den, vždy je třeba jej během odpoledne nabít – a to jej používáme jen mírně.

Funkci spořiče baterie u operačního systému Android je možné nastavit tak, aby se automaticky zapnula pokaždé, když je baterie téměř vybitá

A to je přesně ten důvod, proč je šetřič baterie v operačním systému Android tak nezbytnou funkcí. Jakmile tuto funkci zapnete, přepne smartphone do režimu nízké spotřeby (mimo jiné) tím, že ztmaví obrazovku, vypne maximum aplikací běžících na pozadí a služeb polohy, vypne ostatní zvonění a zvukové signály, a to všechno ve snaze vymáčknout z vybíjející se baterie poslední kapku šťávy.

Krása režimu šetřiče baterie je v tom, že jej nemusíte zapínat ručně. Namísto toho můžete šetřič baterie zapnout tehdy, když úroveň nabití baterie padne pod určitou úroveň. Jakmile začnete smartphone opět nabíjet, šetřič baterie se opět vypne a zapne se až tehdy, kdy to bude potřeba.

Klepněte na položku Nastavení > Baterie > Šetřič baterie > Zapnout automaticky a poté nastavte úroveň nabití baterie, při které se má šetřič baterie zapnout. K dispozici jsou dvě možnosti: 5 procent nebo 15 procent.

 

Tip do článku  - cybersecurity

Pokračování