Hlavní navigace

Co vám v Androidu ušetří data, baterii, aplikace... - 2.díl

20. 10. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Nasazením následujících tipů dostanete ze svého smartphonu maximum.

Předcházející díl

 

Je úplně jedno, co na svém smartphonu s operačním systémem Android děláte, následujících pět nastavení byste měli znát nejen vy, ale koneckonců úplně každý. Jedná se o naprosto nepostradatelné funkce počínaje omezením využití mobilních dat a konče nastavením zálohování do cloudu, které chrání vaše data pro případ, že by se vašemu smartphonu stalo něco ošklivého. Popisované tipy byly testovány na smartphonu Nexus 5 s operačním systémem Android. Přesná nastavení závisí na konkrétním modelu a provedení smartphonu.

Vypněte datový roaming

Neočekávané výdaje za mobilní datové připojení vás mohou potkat i přesto, že jste si zaplatili neomezený datový tarif. Může k tomu dojít, pokud máte zapnutou funkci datového roamingu.

Pokud se chcete vyhnout nepříjemného překvapení na svém vyúčtování za služby mobilního operátora, pak se ujistěte, že jste v operačním systému Android vypnuli datový roaming

Funkce datového roamingu v operačním systému Android umožní smartphonu používat datové mobilní připojení v okamžiku, kdy se přesunete do jiné sítě (neboli použijete roaming). Obvykle k tomu dojde tehdy, pokud se ocitnete v oblasti, která se nachází mimo dosah pokrytí. Toto nastavení se hodí v okamžiku, kdy je nejvyšší prioritou zajištění neustálého datového připojení, na druhou stranu musíte počítat s dodatečnými náklady, pokud nejste dostatečně pozorní.

Chcete-li se ujistit, že máte funkci datového roamingu vypnutou, klepněte na Nastavení > Využití dat, zde v pravém horním rohu obrazovky klepněte na tlačítko s obrázkem tří teček, vyberte položku Mobilní síť a následně vypněte nastavení Datový roaming.

MIF21

 

Pokračování