Hlavní navigace

Co si myslíme o seznamování na internetu?

15. 7. 2008

Sdílet

Letní počasí přeje lásce a seznamování více než kterékoliv jiné roční období. Pokud vás zajímá, jaké názory má internetová komunita na seznamování po síti, čtěte směle dál.

skoleni

Jaký názor mají lidé na internetové seznamování?


Internetové seznamky hodnotí dle výzkumu provedeného společností Mediaresearch jako užitečné 88 % populace využívající internet a pouze 3 % si myslí, že jsou zcela neužitečné. V názorech na tuto otázku se muži a ženy z hlediska názorového rozložení vzácně shodují. Určitě je ale zajímavé zjištění, že vysokoškoláci se k seznamování přes internet staví mnohem pozitivněji než lidé s jiným vzděláním. 94 % z vysokoškolsky vzdělaných respondentů hodnotilo seznamky jako užitečné a dokonce žádný se k nim nepostavil zcela negativně.

Jaký druh vztahu by lidé na internetové seznamce vyhledávali?

Nejvíce se respondentů se přiklonilo k názoru, že internetové seznamky jsou vhodné pro vyhledávání spíše přátelských vztahů a to zejména pro dopisování (70 %) a dále pro sport, koníčky zábavu apod. (68 %). Pro společné cestování se vyjádřilo respondentů méně (38 %). Co se týká partnerství, lásek, flirtování či sexu, nejvíce (59 %) respondentů uvedlo, že jsou internetové seznamky vhodné pro navázání nezávazného vztahu a pro flirtování, i když rovněž více jak třetina respondentů (38 %) uvedla, že jsou vhodné pro vyhledání vážného vztahu. Ženy se více než muži kloní k názoru, že je internetová seznamka vhodná pro vyhledávání právě přátelských vztahů naopak muži se více než ženy kloní k názoru, že je vhodná pro nalezení partnerského vztahu a to jak nezávazného tak vážného. Největší názorový rozdíl ve prospěch silnějšího pohlaví (+21 %) je ohledně vhodnosti internetové seznamky pro navazování vztahů založených na sexu a erotice.

Na přímou otázku, zda je možné najít na internetové seznamce životního partnera, odpovědělo 64 % dotázaných, že ano (28 % určitě ano a 36 % spíše ano). Více negativní jsou v odpovědích na tuto otázku mladí (15-24 let), kde se jich 45 % se přiklonilo k odpovědím ne. To ale lze například vysvětlit nejspíše i tím, že otázky vážného seznamování vzhledem ke svému věku nejspíše tolik neřeší.

- - Adam Šoltys