Hlavní navigace

Co nabídne nová rodinka iPodů a které další novinky si pro nás Apple přichystal?

7. 9. 2010

Sdílet

iPod Touch nově nabízí dva fotoaparáty a HD Retina displej, iPod Nano se pyšní minuaturním dotykovým rozhraním a na iPod Shuffle se vrátila tlačítka. Který z nich vás zaujme nejvíce?

 

(video)

 

Kromě středečního představení nové a menší Apple TV představil CEO Applu, Steve Jobs, i řadu nových iPodů.

iPod Touch, v současnosti nejpopulárnější iPod, má nově fotoaparát vepředu i vzadu a disponuje aplikací Apple FaceTime pro videokonference. A těšit se můžeme i z HD Retina displeje, jenž byl použit u iPhonu 4. Jeho cena začíná v přepočtu na 4 600 Kč.

Zato iPod Nano byl vybaven miniaturním dotykovým MultiTouch rozhraním a sponou, kterou disponuje i menší iPod Shuffle, sloužící pro upevnění na oblečení během sportování. Pokud jej omylem připnete ve špatném směru, můžete si displej otočit jedním pohybem na dotykovém displeji. Nový iPod Nano pořídíte v přepočtu od 3 000 Kč. A to není všechno, na iPod Shuffle se vrátila tlačítka a v přepočtu se prodává za 1 000 Kč.

Cloud23

Kromě hardwarových novinek Apple představil i svou novou sociální síť nazvanou Ping, kterou svým uživatelům přináší v iTunes 10. Ping je hudebně zaměřená sociální síť, jež vám umožňuje sdílet, co právě posloucháte a na jaký koncert se v brzké době chystáte, stejně jako odebírat nejnovější zprávy od vašich oblíbených umělců. Sloužit bude 160 milionům uživatelům iTunes po celém světě.

Představen byl i nový firmware iOS 4.1, který je aktualizací softwaru pro iPhone, iPad a iPod Touch, jenž odstraňuje některé chyby a přináší službu Game Center, fotografování s vysokým dynamickým rozsahem a schopnost uploadovat Full HD videa přes Wi-Fi síť.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).