Hlavní navigace

Clash of the Titans (X360)

30. 7. 2010

Sdílet

Oficiální herní adaptace dlouho očekávaného filmu, který nakonec vyústil v trapné rozčarování. Pobaví se hráči více, než natěšení diváci v kinech?

Po udolání Krakena na stříbrném plátně Perseus konečně dorazil vybíjet harpyje a drtit škorpiony také na konzole. Stejně jako ve filmové verzi, byla také ta herní očekávána s neskrývaným nadšením. A stejně jako s filmovou verzí, i zde následovala ne-úplně-studená, ale docela vlažná sprcha na probrání.

Vývojáři z Game Republic sice přišli se spoustou osvěžující nápadů, jejich zpracování však již tak dobré nebylo. Začněme u systému soubojů. Kromě očekávaného rozdělení útoků na silné, slabé a komba zde máte možnost také obrat své nepřátele o zbraně. Při soubojích máte možnost uštědřit jim různý stupeň nakládačky, podle nějž proti nim můžete učinit různé akce. Když jim naložíte opravdu hodně, můžete je obrat o zbraň nebo rovnou duši, která jejich zbraň nabíjí.

Clash of the Titans

Jak jsme již předeslali, nápad se nám líbil, provedení nikoli. K dispozici je sice 80 druhů zbraní, mnohé z nich jsou však nepoužitelné, nudné nebo zkrátka fungují příliš podobně. Krom toho vás brzy unaví nekonečné bezmyšlenkovité mačkání tlačítek ve snaze obstarat si správný typ duší pro nabíjení vašich zbraní. Ono ani to, že se pro jejich použití musíte nejdříve promačkat zbytečným menu není ku přílišné pomoci. Nápad je tedy skvělý, autoři však měli pozměnit jeho mechaniku a držet se pouze několika (řekneme 10-15) zbraní. Takhle hra začíná poměrně brzy nudit a vy ztrácíte motivaci pomoct Perseovi dosáhnout konečného vítězství.

Clash of the Titans

Tím se dostáváme k další slabině Souboje titánů: hra je zkrátka příliš dlouhá. Herní doba okolo 15ti hodin je na titul tohoto žánr docela dost, i kdyby šlo o úplnou špičku. Vybíjení nekonečných hord nepřátel je zde navíc prokládáno špatně zpracovanými animacemi, které vás mají vtáhnout do příběhu, místo čehož však vzbuzují dohady, proč že je autoři neudělali adekvátní možnostem Xboxu 360… Škoda, škoda, škoda, protože kdyby si tvůrci lépe vyhráli se systémem soubojů, zkrátili nesmyslně dlouhou herní dobu a neodflákli animace, mohli si hráči užít zábavu dosahující kvalit skvělého God of war. Takto jde o slabý průměr a je jen na vás, jestli do něj hodláte investovat čas i peníze…

Clash of the Titans


cyber23

PLUSY: Možnost brát nepřátelům zbraně dělá hru poměrně zábavnou … alespoň na pár hodin
MÍNUSY:
Slibný systém soubojů nedosahuje plného potenciálu – nejzábavnější je až těsně před koncem kampaně. Zastaralá grafika a ozvučení titulu také příliš nepomáhají.

HODNOCENÍ: 60%

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).