Hlavní navigace

Cisco chce Jabber

24. 9. 2008

Sdílet

Společnost Cisco se chystá koupit softwarovou společnost Jabber, která vyvíjí a poskytuje softwarové nástroje pro prezenci a posílání rychlých zpráv (instant messaging).

skoleni

Cisco jimi plánuje vylepšit již existující nástroje ve svém portfoliu pro firemní spolupráci. Uzavření celé akvizice se očekává do konce ledna 2009.

„Firmy hledají bezpečnou platformu pro prezenci a rychlé zasílání zpráv, kterou by mohly jednoduše integrovat do svých podnikových aplikací. Po vylepšení existujících funkcí našeho řešení o nástroje společnosti Jabber jim takovou platformu budeme moci nabídnout,“ řekl Doug Dennerline, senior viceprezident divize Collaboration Software Group ve společnosti Cisco.

I u nás dobře známá společnost Jabber stojí za projektem komunikačního protokolu Jabber pro posílání rychlých zpráv, který je založen na XML. Mezi jeho největší výhody patří otevřenost, kterou často využívají firmy, protože umožňuje spolupráci s velkým množstvím klientů a umožňuje snadnou implementaci nových funkcí.

Akvizice by měla být zcela uzavřena v první polovině nového fiskálního roku společnosti Cisco, tedy do konce ledna 2009. Po dokončení akvizice bude firma Jabber integrována do divize Collaboration Software Group společnosti Cisco.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).