Hlavní navigace

Čím ochránit nový počítač před zavirováním?

30. 12. 2020

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Našli jste pod stromečkem nový počítač se systémem Windows? Pokud ano, měli byste si v první řadě zkontrolovat, zda je dobře zabezpečený před zavirováním. Přinášíme pár tipů na antivirové nástroje.

V případě, že máte v počítači operační systém Windows 10, chrání vás před vizy už nainstalovaný Windows Defender. Existují však další bezpečnostní alternativy, poskytující bohatší paletu funkcí. Pojďme si některé projít.

Mezi ty nejpopulárnější patří:

AVG AntiVirus FREE

AVG AntiVirus FREE je  součástí balíčku AVG Protection FREE, jednoduchého anti-malware balíčku, který vás ochrání bez omezení na všech vašich zařízeních včetně Windows nebo Mac PC a mobilních telefonů a tabletů s Androidem.

Aplikace obsahuje řadu zabezpečovacích prvků, které jsou zpravidla k dispozici pouze u placených produktů. Umí zároveň více, než jen vyhledávat viry v počítači a likvidovat je. Funkce „AVG Do Not Track“ (k dispozici, je-li nainstalován panel nástrojů AVG Security Toolbar) umožňuje kontrolovat, které webové stránky mohou shromažďovat a využívat vaše data. 

Avast Free Antivirus 2020

Populární antivir je určený pro domácí a nekomerční použití. Pokud potřebujete program pro komerční využití, vyberte si zde

Bezplatná verze uživatele chrání před viry, malwarem, ransomwarem, spywarem, rootkity a phishingovými útoky. Technologie behaviorální analýzy monitoruje podezřelé chování softwaru běžícího na počítači a v reálném čase dokáže odhalit neznámé vzorky ransomware. V případě podezřelého chování testovaného kódu hrozbu izoluje ve virové truhle.

Služba CyberCapture dále izoluje neznámé soubory, analyzuje je v cloudu a brání jejich škodlivému chování. Avast Free Antivirus nabízí také celkový test, který prověří komplexně všechny potenciální hrozby. 

Detailní popis najdete na Stahuj.cz.

skoleni

Další antivirové programy, které můžete vyzkoušet:

Ke většině uvedených programů jsou k dispozici i placené varianty se širším rozsahem ochrany a doplňkovými funkcemi. Z placených produktů můžeme jmenovat také například ESET NOD32 Antivirus či komplexnější ESET Internet Security.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).