Hlavní navigace

Chcete rychlejší, chytřejší a lepší Google Chrome? - 4. díl

25. 2. 2013

Sdílet

 Autor: © Edelweiss - Fotolia.com
V poslední části článku nabízíme dokončení experimentů s prohlížečem Google Chrome.

1. díl - Úvod, výkonná rozšíření

2. díl - Experimentujeme na vlastní riziko (1. část)

3. díl - Experimentujeme na vlastní riziko (2. část)

 

V závislosti na konfiguraci vašeho systému a verzi prohlížeče Chrome, kterou používáte, mohou být některé z těchto funkcí standardně aktivované nebo deaktivované. A na základě ovladačů grafiky a nainstalovaných aktualizací operačního systému nemusejí mít některé z nich na výkon Chromu vůbec žádný vliv. Stojí však za to s nimi experimentovat a po provedení změn navštěvovat vaše oblíbené weby, abyste viděli, zda tyto funkce mají nějaký konkrétní dopad. Podle našich zkušeností nabízejí nejvíce výhod prvky, které máme označeny čísly 2 a 4. Na druhou stranu nám poslední funkce (deaktivace VSync) evidentně přinesla problémy s vykreslováním (platí pro testovací stroje s Windows 8 Pro a testy na stránkách využívajících HTML animace).

Konkrétní stanovení výhod (nebo nevýhod) mnoha experimentálních nastavení zmíněných nahoře se prokázalo jako složité. Sledovali jsme však některé rozdíly ve výkonu při rychlých testech pomocí softwaru BrowserMark od Rightware a některých benchmarků dostupných na stránkách IE 10 Test Drive.

Při deaktivaci jakýchkoliv funkcí hardwarové akcelerace přímo v prohlížeči vykazoval náš testovací systém (Acer Travelmate, Intel Core i3, 8 GB RAM a Windows 8 Pro) s Chromem ve verzi 22.0.1229.96 v BrowserMarku celkové skóre 314 359 a v „bublinkovém“ benchmarku na stránce IE 10 Testdrive zvládl 16 snímků za sekundu.

Aktivace kompozice pomocí grafické karty a postupného skládání vynesla skóre v BrowserMarku na hodnotu 351 492, na bublinkový benchmark však neměla žádný vliv. Aktivace dalších funkcí (a deaktivace VSync) opět o něco posunula skóre v BM na 361 687, nicméně bublinkový benchmark se nemohl vykreslit a nebyl na obrazovce plně viditelný. Opětovná aktivace VSync tento benchmark opravila a posunula změřenou snímkovou frekvenci na 27 snímků za sekundu. Vylepšení grafického výkonu v tomto testu zapříčinil konkrétně akcelerovaný prvek canvas 2D.

Pokud již máte rychlý systém a pravidelně aktualizujete své software, ovladače a prohlížeče, už nejspíše nějakou formu hardwarové akcelerace používáte – a její výkon by měl být již nyní docela dobrý. I přesto může experimentování se skrytými funkcemi v Chromu přidat zdarma trochu výkonu navíc, což není vůbec špatná věc.

cyber23

 

Konec seriálu

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).