Hlavní navigace

Čeština přichází na Google (aktualizováno 15. 11)

10. 11. 2006

Sdílet

Od včerejška měla být (viz dále) pro Internet Explorer 6 a 7 dostupná v češtině lišta Google Toolbar 4, která umožňuje vlastní nastavení způsobu prohledávání internetu a nabízí řadu dodatečných funkcí. Domovskou stránku Google tak ve finále nemusíte ani navštívit.

skoleni

Od včerejška měla být (viz dále) pro Internet Explorer 6 a 7 dostupná v češtině lišta Google Toolbar 4, která umožňuje vlastní nastavení způsobu prohledávání internetu a nabízí řadu dodatečných funkcí. Domovskou stránku Google tak ve finále nemusíte ani navštívit.Větší obrázek.


Pokud si lištu nainstalujete, můžete vyhledávat prostřednictvím služby Google z jakékoli webové stránky, aniž byste museli navštívit její domovskou stránku. Nyní navíc nabízí vytváření záložek, jednodušší vyhledávání a jejich správu také nové možnosti sdílení souborů. Velice zajímavé je i zvýraznění hledaných slov na aktuální stránce, navíc vše má už fungovat v češtině.

Velmi důležitou součástí Google Toolbar je blokování vyskakujících oken, které obtěžují uživatele při práci. Lišta nyní také nabízí rozšířené možnosti vyhledávání, včetně nápovědy při zadávání dotazů, lze si také vyměňovat obsah webových stránek po e-mailu; stačí jen označit určitou její část a kliknout na tlačítko „Odeslat“ (viz obrázek níže).


Užitečnou pomůckou může být i možnost vytvářet a spravovat záložky pro oblíbené webové stránky. Ty si pak uložíte ve vašem osobním účtu, takže je máte přístupné z jakéhokoli počítače. Pokud si třeba v práci označíte záložkou zajímavý článek, který si chcete později přečíst doma, stačí když se po usednutí za počítač přihlásíte ke svému uživatelskému účtu a záložka se vám automaticky načte.


Google Toolbar 4 pro Internet Explorer, vyžaduje Windows 2000 či XP a má být zdarma ke stažení zde ovšem ještě dnes ráno po třetí hodině ke stažení nebyl a adresa byla automaticky přesměrována na Google Toolbar for Firefox (hezká reklama… :).

.......................
Doplněk ze 15. 11.: Podle vyjádření Google na odkazu uvedeném výše (http://toolbar.google.com) funguje automatické přesměrování - pokud na něj přistoupíte z Internet Exploreru, přepne vás (po jeho detekci) na Google Toolbar for Explorer, pokud např. z Firefoxu, jste přesměrováni na Toolbar pro něj, který zatím ve verzi 4 není k dispozici.
Ověřili jsme si to a opravdu to takto funguje...

Tim také věta uvedená níže, ztráci svůj smysl.

Pokud chcete Google Toolbar i pro Firefox, pro jistotu uvádím správnou adresu - najdete ho zde, i když aktuální verze 4 ještě nebyla k dispozici.Foto: Google

- - Bohumil Herwig, IDG on-line

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).