Hlavní navigace

Známe ceny procesorů Phenom II

6. 1. 2009

Sdílet

Nové procesory AMD Phenom II již přicházejí na trh a pomalu se začínají objevovat i v cenících. Víme již, že budou dražší než současné modely.

Phenom IIAMD má s výkonem svých procesorů problém již delší dobu, a tak se s napětím čeká na Phenom II, které by měly výkonnostně dohnat minimálně Core 2 Quad od Intelu. Dočkat se máme konečně 8. ledna (tedy ve čtvrtek) s tím, že reálná dostupnost nových Phenomů II je prozatím nejistá.

Nejlevnější a nejpomalejší bude Phenom II X4 920. Ten se v cenících evropských velkoobchodů pohybuje za cenu okolo 250 euro (6300 korun), což s marží českých obchodníků dělá koncovou cenu lehce nad 6500 korun včetně DPH. Připomeňme, že tento nejslabší model má frekvenci 2,8 GHz a AMD jej zamýšlí jako konkurenta pro Core 2 Quad Q9550 s pracovní frekvencí 2,83 GHz a cenou lehce přes 7000 korun. Má to tedy znamenat, že Phenomy II budou o něco málo výkonnější než Core 2 Quad při stejné frekvenci? Podle neoficiálních výsledků, které kolují diskusními fóry, tomu tak v průměru není a výkon Phenomu II je těsně pod Core 2 Quad, ale počkejme si raději do čtvrtka.

Dalším modelem je Phenom II X4 940 s pracovní frekvencí 3 GHz. Ten se prodává okolo 280 euro, což by u nás mělo znamenat cenu 7500 korun včetně DPH. Posledním chystaným modelem má být Phenom II X4 940 Black Edition s otevřeným násobičem. Jeho cenu zatím neznáme, ale podle cen ostatních Phenomů II je pravděpodobné, že by mohla činit přibližně 9000 korun.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).