Hlavní navigace

Ceny pamětí pod náklady

1. 6. 2007

Sdílet

Smluvní cena za nejprodávanější paměťový čip 512 MB DDR2 667 MHz se první týden v květnu poprvé v historii dost...


Smluvní cena za nejprodávanější paměťový čip 512 MB DDR2 667 MHz se první týden v květnu poprvé v historii dostala pod dva americké dolary. Pokud se chystáte rozšířit operační paměť svého počítače, tak druhá polovina května a začátek června by měl být ten nejlepší čas, protože takto nízké ceny nevydrží věčně.
Podle tchajwanské společnosti DRAM eXchange Technology, která se zabývá obchodováním s DRAM čipy ve velkém, klesly ceny od poloviny dubna o 8,8 % na současných 1,94 dolaru. Je ovšem dost nepravděpodobné, že by takto nízko vydržely déle než několik měsíců.
Poslední vývoj je vyvrcholením dramatického pádu cen DRAM čipů, od začátku roku spadly o dvě třetiny, když začínaly na šesti dolarech. K poklesu cen přispěly hlavně nižší prodeje než je obvyklé, a pak samozřejmě naddimenzované výrobní kapacity, výrobci ve druhé polovině loňského roku přesouvali výrobu od stále levnějších flash pamětí směrem k DRAM. Sklady výrobců počítačů, velkoprodejců i distributorů jsou nyní plné, takže nízké ceny se ještě chvíli udrží.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.