Hlavní navigace

Čeká nás akční řežba Speedball 2

7. 3. 2007

Sdílet

Těšte se na oprášenou verzi amigovské klasiky

Společnost Frogster Interactive oznámila, že koncem letošního roku přinese na PC obnovenou verzi super-násilného futuristického sportu Speedball. Počin navazuje na slávu hry, jež debutovala na kultovním počítači Amiga. V devadesátých letech se pak druhé pokračování, Speedball 2, objevilo na PC a na několika konzolích. Nyní se dočkáváme remaku druhého dílu a užijeme si v něm též online ligové hraní.

Pokud jste náhodou zapomenuli (případně jste příliš mladí), o čem vlastně Speedball je, tak vám rádi osvěžíme paměť. Jedná se kolektivní sport budoucnosti, který připomíná americký fotbal. Jeden „drobný“ rozdíl však ve Speedballu nalezneme. Povoleno je totiž cokoli, takže si asi umíte představit, jak probíhá hra, jež jaksi postrádá pravidla a rozhodčího, jež by na ně dohlížel. Mnoho utkání se tak často zvrtlo v zuřivý boj o přežití.
Nový Speedball podporuje hromadu online módů, jako například mezinárodní ligu, statistiku nejlepších hráčů, volně upravitelné charaktery či virtuální trh.
Přestože firma Frogster vlastní práva na titul již od roku 2002, až nyní se rozhodla zveřejnit detaily o svém projektu. Pokud chcete získat pravidelné informace o Speedball 2, musíte se zaregistrovat na oficiálních stránkách .