Hlavní navigace

CeBIT 2007: Pračlověk, holky, ponožky na mobil a sluchátka Skullcandy

19. 3. 2007

Sdílet

Chvíli spěcháte po výstavišti, pak pár minut stojíte v tlačenici kolem něčeho zajímavého, hezkého, nevídaného či překvapivého. CeBIT není jen o technice, ale také o nápadech, doplňcích a o stylu.

Nastal správný čas pro další fotoreportáž. Tedy méně psaní a více obrázků. Ale stručné vysvětlení si přesto neodpustíme.


Pračlověk - všechno bylo jinak... Neznáme tvůrce vtipného výjevu z historie, který naznačuje, že praotec mohl být stejně lenivý jako někteří dnešní nezaměstnaní. Ale za podívání to snad stojí. Pokud nerozeznáte drobnějšího tvora, který za našeho předka tesá mamuta do skály, pak je to přerostlá myš. Zřejmě umělecky nadaný prapředek Mickey Mouse.Na dalším snímku jsou stylové doplňky, které mužnější část populace přejde bez povšimnutí, kdežto ta ženštější občas vypískne: "Jééé, to je super". Prostě ponožky na mobil a taštičky na krk.Kdybych byl věkově třetinový, tak u následujících snímků možná prohodím - tak to je hustý (vostrý.. drsný..) Jenže nejsem "skejťák" a rozkrok kalhot nosím blíž u kolen spíše proto, že na sebe občas neseženu pásek. Tím nechci snižovat styl, snoubící se s kvalitou. Skullcandy není možná tak známá značka jako Sennheiser nebo Koss, ale sluchátka dělat umí. U nás je seženete v některých obchodech elektro, u prodejců skateboardů nebo snowboardů. Levnější jsou (jako u více věcí na našem území) při nákupu v zahraničí. Seznam prodejců a produktové fotografie dalších sluchátek, stylových hodinek s MP3 přehrávačem nebo třeba batohů, které mají ovládání a reproduktory na popruhu, najdete na adrese www.skullcandy.se

Mimochodem, hrají tam celkem slušnou muziku. Tedy... pokud se vám líbí RnB nebo něco podobného.K následujícím obrázkům jen stručně: prostě jdete někam na gameparty a potřebujete přenést počítač. Místo provázků a prostěradla si můžete koupit speciální tašku na PC, do ruky nebo s popruhem přes rameno.A na závěr dvojice celkem půvabných slečen. Rovnou přiznám, že nemám nejmenší představu co jejich masky mají znázorňovat.Možná je to nějaký druh výběrčích poplatků OSA nebo RIAA, který pátrá na CeBITu po nelegálních skladbách a naznačuje jak skončí jejich neoprávnění držitelé. Vážně nevím. Pokud někdo máte představu, klidně napište. Vlastně jsme je ani fotografovat nechtěli, ale když za námi chodily tři dny, tak se naše srdce ustrnula.

Foto: autor

- - Václav Maletínský

UI21