Hlavní navigace

CeBIT 2007: Novinky u Fujitsu Siemens Computers

15. 3. 2007

Sdílet

FSC si přichystalo pro návštěvníky CeBITu několik velmi zajímavých novinek, mezi které patří nový počítač LifeBook, 22“ LCD displej ScaleoView a také Scaleo EV se zajímavou funkcí při sledování Follow me TV.

webcast_aruba

O prvních novinkách jsme informovali již před vypuknutím CeBITu, takže se blížeji podívame na ty posledně jmenované.
Follow me TV technologie
Společnost Fujitsu Siemens Computers na představila také model Scaleo EV vybavený podporou funkce Follow me TV. Follow me TV umožňuje uživatelům označit program, který sledují, a pokračovat v jeho sledování (bez přerušení) na televizoru v jiné místnosti. Funkci Follow me TV zajišťuje nový software, který na pozadí zaznamenává televizní vysílání a záznam následně zpřístupní prostřednictvím rozhraní UPnP (Universal Plug and Play) v rámci lokální LAN či Wi-Fi sítě televizorům či počítačům s podporou této funkce. Funkcí Follow me TV již v nabídce společnosti Fujitsu Siemens Computers disponuje model Activy Media Center. Scaleo EV dorazí na pulty obchodů na konci léta 2007.X10sure: IT infrastruktury s vysokou dostupností
Cílem nového řešení x10sure je přinést malým a středním podnikům jistotu v podobě vyšší dostupnosti systému. Systém x10sure zajišťuje vysokou dostupnost jednodušší a méně nákladnou cestou než je virtualizace nebo zapojování do clusterů. Přináší zároveň pokročilé monitorování a ochranu pro standardní servery s operačním systémem Microsoft Windows Server 2003 a pro disková úložiště.

Systém x10sure malým a středním podnikům přináší dostupnost systémů a aplikací na téměř podnikové úrovni a zajišťuje funkce centralizovaného úložiště kombinovaného s bezobslužným monitorováním a automatickým řešením problémů – včetně automatizovaného restartu a jednoduché a automatizované ochrany dat. Aplikace, které přestanou reagovat, jsou tak během několika minut znovu on-line – bez nutnosti uživatelského zásahu.

Foto: Fujitsu Siemens Computers

- - Petr Matuška