Hlavní navigace

Toshiba rozšiřuje řadu videokamer Camileo o dva nové HD modely

18. 3. 2009

Sdílet

Společnost Toshiba dnes oznámila rozšíření své produktové řady videokamer Camileo o dva nové modely.

Toshiba Camileo P10 a P30

Po uvedení ultratenkého modelu S10 nabízí nyní 2 nové modely, které uspokojí potřeby různých uživatelů. HD kvalita za dostupnou cenu je nyní k dispozici díky modelu Camileo P10. Ty, kdo hledají snadno použitelnou a přitom plně vybavenou videokameru včetně optického zoomu, potěší model Camileo P30.

P10

Všechny videokamery Camileo nyní obraz zaznamenávají v kvalitě HD s rozlišením 1080p. „Velká řada domácností již v obývacích pokojích má televizory s vysokým rozlišením, ale jen málo z nich má přístup k programům v HD kvalitě,“ říká Marco Perino, generální ředitel divize doplňků pro PC, periférií a služeb společnosti Toshiba Europe GmbH. „Videokamery Camileo díky záznamu s vysokým rozlišením nabízejí další zdroj obrazu v HD.“

Během minulého roku se dramaticky rozšířilo posílání a sdílení videoklipů na Internetu a právě nyní se na server YouTube posílá každou minutu 13 hodin videa – což je tolik, jako kdyby Hollywood každý týden uvedl více než 57.000 celovečerních filmů , jak uvádí spoluzakladatel YouTube Chad Hurley. S cílem vyjít vstříc tomuto požadavku trhu, Toshiba ještě více usnadňuje posílání natočených klipů na YouTube. Jakmile svůj videozáznam upravíte a jste připraveni se o něj podělit, stačí jediné kliknutí a vaše videoklipy se nahrají na váš účet na YouTube. Všechny videokamery Camileo navíc nabízejí rozhraní HDMI pro snadné připojení k televizorům s vysokým rozlišením, takže uživatelé si mohou svá videa pouštět na velké obrazovce.

Camileo P10: hračka pro teenagery

P10

Začít natáčet vlastní klipy je dle vyjádření výrobce s modelem P10 skutečně hračka, protože je intuitivní a snadno se ovládá. Obraz se zaznamenává v HD rozlišení, uživatelé ale mohou i fotit – a to s rozlišením až 5 megapixelů. Snímat obraz i v tmavých prostorech není pro videokameru P10 žádný problém, protože je vybavena fotografickým bleskem s funkcí potlačení červených očí.

Camileo P30: natáčení filmů z dovolené v HD kvalitě

P30


Design ergonomicky uzpůsobený pro snadné držení a široká nabídka funkcí – to jsou důvody, proč je Camileo P30 dle Toshiby vhodným společníkem na dovolenou. Kameru lze rychle uchopit a okamžitě začít natáčet, což uživatelé potřebují k zachycení aktuálních situací a momentek. Pětinásobný optický zoom navíc umožňuje zachytit záběry vzdálených míst ve vysoké kvalitě.

Technické specifikace:

·        Dvě nové videokamery Camileo: Camileo P10 a Camileo P30

·        HD rozlišení 1080p

·        Snímací senzor CMOS má rozlišení 5 megapixelů

·        Rozhraní HDMI, AV a USB

·        Snadné posílání klipů na YouTube™

·        LCD displej s úhlopříčkou 2,5" (6,4 cm)

·        Podpora pro paměťové karty SD/SDHC, vnitřní paměť 128 MB

skoleni

·        5x optický zoom (pouze P30)

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).