Hlavní navigace

Byla uvolněna Mozilla Firefox 3.0 RC1

24. 5. 2008

Sdílet

Jedna z posledních verzí oblíbeného internetového prohlížeče Firefox před finálním vydáním se zaměřuje především na stabilitu, bezpečnost a zrychlení načítání webových stránek.

skoleni

Nová verze oblíbeného webového prohlížeče Firefox je již několik dní dostupná na domovské stránce Mozilla. Podle všech předpokladů se jedná o jedno z posledních vydání, jež bude předcházet červnovému uvolnění finální verze. Mozzila Firefox 3.0 RC1 by měl mít oproti poslední verzi Beta 5 vylepšenu zejména bezpečnost, stabilitu, kompatibilitu a také rychlost načítání webových stránek.
Několik změn se dotklo také uživatelského rozhraní. Tato verze je lokalizována do více než 45 jazyků, jež zahrnují i podporu češtiny a slovenštiny. Stejně široká je i podpora operačních systémů. Firefox 3.0 RC1 můžeme nainstalovat na Windows, Linux i Mac OS. Jak je již zmíněno výše, na finální verzi internetového prohlížeče Firefox si budeme muset ještě zhruba měsíc počkat. Nechme se překvapit, jak se podaří autorům naplnit očekávání, jež jsou mezi uživateli více než vysoká. Hlavními trumfy Firefoxu 3.0 by měla být zejména rychlost načítání webových stránek, přičemž podle některých zdrojů by měl být Firefox až dvakrát rychlejší než Safari a třikrát rychlejší než Internet Explorer 7. Dále se očekává rapidní snížení nároků na operační paměť. Mozzila Firefox 3.0 RC1 je k dispozici ke stažení zde.

- - Ondřej Pilát