Hlavní navigace

Britské společnosti se na Windows Vista dívají s nedůvěrou

23. 3. 2007

Sdílet

Nezdá se, že by firmy ve Velké Británii projevovaly snahu nahrazovat stávající operační systémy novým Windows Vista, podle nejnovějšího výzkumu šest z deseti společností tuto změnu neplánuje. Hlavní starostí je kompatibilita

skoleni

Výzkum byl proveden mezi 100 vedoucími IT manažery společností s více než 1000 zaměstnanci. Pouze jedno procento oslovených má v plánu brzký nákup a instalaci Vista, 58% o tom ani neuvažuje.


Podrobnější zkoumání výsledku výzkumu ukazuje, že Vista je zvláště nepopulární u velkých společností zaměstnávajících více jak 3000 lidí, u těch je neochota k novému systému 68%. Je to logické, čím více lidí a počítačů, tím větší náklady na migraci systému, zvláště když potenciální přínosy pro kancelářské aplikace jsou velmi malé.
U společností poskytujících finanční služby roste neochota ke změně systému až na 80%.

Vysvětlení leží v obecně vyjadřovaných obavách o kompatibilitu stávajících programů s novým systémem, konkrétně to je velmi podstatný důvod pro 58% respondentů, 39% pak jako důležitý faktor považuje cenu a složitost implementace je závažnou nepříjemností pro 23% firem.

Jak se zdá, Microsoft bude muset ještě nějaký čas počkat, než se Vista ve velkém chopí ti nejvýznamnější zákazníci, tedy podniky.

- - Alexandr Radecký