Hlavní navigace

Bohemáci sejmuli Ticketstream

11. 7. 2007

Sdílet

V 11:00 začal dlouho očekávaný předprodej permanentek na zápasy fotbalistů Bohemians 1905. Podle zatím nepotrvzených informací o přesném čase, zájem o vstupenky vedl po 20 minutách ke zhroucení serveru Ticketstream

UI21

První potíže se s přistupem k nabídce se objevily alespoň podle sdělení několika z vás již 10 minut po zahájení prodeje. Po zřejmém restartu byla nabídka na serveru označena jako "Akce se právě zadává do Databáze", přičemž ovšem bylo zajímavé sledovat jak rychle se mění číslo dostupných vstupenek :-). Možnost "Zarezervovat" se na naší straně prohlížeče zpřístupnila až okolo 14:00, a když jsme zkusmo zkontrolovali stav, jaké překvapení nás čekalo - v prodeji již bylo vidět pouze vstupenky na méně lukrativní místa. Z 5000, které šly do prodeje, během zadávání do databáze zmizelo 2000 nejlukrativnějších.


Přistup do systému jsme díky tomu, že několik kolegů si "užívá" dovolenou doma u počítače mohli kontrolovat z několika sítí. Což znamená, že Ticketstream omezil počet nalogovaných a záleželo pak na milisekundě v jaké se vám načetla stránka. Neboť přístup pro členy fanouškovského družstva takovými potížemi netrpěl. Díky tomu se nemusíme rozčilovat, že nemáme vstupenky a článek by byl asi ještě víc negativní. :-)

„Chceme dát možnost všem fanouškům. I mimopražských, i těm na dovolených. Proto jsme zvolili tento způsob prodeje. Kdo chce, může si přijít pořídit rezervaci přímo do Ďolíčku, stejně tak je možné vše udělat přes internet nebo navštívit jedno z mnoha prodejních míst po celé republice. Možnost je pro všechny stejná,“ popisuje základní ideu prodeje Petr Svoboda, člen představenstva klubu.

To se ale úplně nepovedlo, a je překvapující, že ač si všichni uvědomovali k čemu dojde, zájem v podstatě vyvolal efekt útoku DDoS.

- - Tomáš Jirásko

Autor článku