Hlavní navigace

Bluetooth Headset F8T064 - hovor za rozumnou cenu

27. 6. 2007

Sdílet

Čtyřbarevný headset od společnosti Belkin, s jejíž jménem si nejspíše řada z vás vybaví především různé síťové produkty a doplňky či příslušenství k MP3 přehrávačům, své značce ostudu nedělá.

Belkin u tohoto přístroje sází zejména na komplexnost a funkčnost. To znamená, že po zakoupení headsetu naleznete v balení všechno, co lze od podobného zařízení očekávat. Začněme například u tří nabíječek – kromě klasického síťového adaptéru máte možnost nabíjet přístroj v autě nebo pomocí USB kabelu připojeného k počítači. Samotný přístroj u sebe můžete nosit rovněž hned třemi způsoby. Lze jej volně zastrčit do ucha jako špuntové sluchátko (balení obsahuje i náhradní molitanovou vycpávku), nebo jej zajistit za uchem odnímatelnou sponku, nechybí ani možnost připnout headset pomocí speciální úchytky na řetízek kolem krku. Uživatelé s citem pro eleganci designu nekvalitou pochybně rovněž ocení možnost vyměňovat vnější krytku přístroje – vedle standardního stříbrného provedení tak lze přístroj jednoduše přebarvit do modré, bílé či černé barvy.


Belkin Bluetooth Headset se s hmotností 10,6 g řadí mezi lehčí přístroje a na komfortu je tato skutečnost znát. Přístroj v uchu skoro necítíte a pokud k zajištění použijete přídavnou sponku, headset se ani při prudších pohybech hlavy nijak výrazně nehýbá a bezpečně drží na místě. Na přední straně zařízení se nachází jedno větší univerzální tlačítko pro ovládání hovorů včetně opakovaného i hlasitého vytáčení, pod ním pak dvojice tlačítek určených k regulaci hlasitosti.

Toto řešení není úplně nejšťastnější, neboť při nahmatání požadovaného tlačítka musíte chvilku pátrat prsty po přístroji. Ani kvalita přenášeného signálu není stoprocentní, protože účastníci hovoru jakoby měli sklon k huhlání a scházely jim v hlase výšky. Udávaný dosah deset metrů je bohužel dosti nadnesený, proto očekávejte rušení signálu už po nějakých pěti metrech. Kapacita baterie v přístroji vystačí zhruba na čtyři hodiny hovoru.

- - Libor Vacata