Hlavní navigace

Blizzard slibuje návrat k herním konzolám

24. 12. 2009

Sdílet

Blizzard se chce viditelně zbavit svého image - PC studia, které je proti konzolím. Aby to lépe zdůraznil, oznámil nový projekt.

J Allen Brack, výrobce World of Warcraft, oznámil v interview pro server Gamasutra, že Blizzard se vrací k rozvoji her problizzard konzole. A to udělá i přes to, že se po dobu patnácti let věnoval výhradně vývoji titulů pro PC a Mac. „Jsme herní společnost, doma mám dvě konzole a Samwisse má doma také konzole. Vyznáváme herní kulturu a budeme pracovat na vývoji konzolových her v příštích letech. Jedinou otázkou je, jakou hru vyvineme, jak se bude hrát a komu ji chceme adresovat. Náš příští projekt bude určen pouze pro konzole,“ řekl J Allen Brack.

Tím si chtěl připravit terén pro hráče konzolových her a tak dál upřesnil: „Všichni si myslí, že Blizzard je proti konzolím, ale to je naprosto mylné. Samwisse několikrát bránil hry na PC a proto jsme byli dáni do této kategorie.“ Připomeňme, co Samwisse řekl: „PC je báječná cílovka, před deseti lety jsme měli 12 miliónu hráčů, PC neumře. Ať už jde o konzole nebo o PC, když uděláte dobrou hru, lidé ji budou hrát.“ Zkrátka, jeho názor byl vnímán velmi zkresleně. Neměli byste se proto divit, když Blizzard oznámil, že pracuje na hře pro konzole. A zřejmě půjde o Nintendo Wii.

 

IT_PR_2023

 

Zdroj: GamePro.fr

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).