Hlavní navigace

Blizzard a Redneck Rampage?

9. 4. 2009

Sdílet

Na internetu se momentálně hojně spekuluje o tom, že slavné vývojářské studio Blizzard tvoří pokračování nebo remake kdysi populární buranské akce Redneck Rampage.

Na internetu se momentálně hojně spekuluje o tom, že slavné vývojářské studio Blizzard tvoří pokračování nebo remake kdysi populární buranské akce Redneck Rampage. Je ovšem otázkou, nakolik je tato spekulace pravdivá a nakolik vycucaná z prstu. Je pravdou, že má rozhodně pravdivý základ.

A tím je skutečnost, že pod společnost Blizzard spadá značka Redneck Rampage, která pod něj přešla relativně nedávno od Vivendi, které ji naopak pořídilo přes Activision a Interplay. Tedy celkem dlouhá odysea. 

Pokud se ale podíváme na historii Blizzardu, zjistíme, že hra jako Redneck Rampage by do jeho portfolia příliš nezapadala. Jedná se totiž o čistě zábavnou akci, v níž hrají hlavní roli burani, kteří po sobě (a slepicích) střílí z nejrůznějších zbraní. Před nějakými deseti lety to byla zábavná hra, ale dnes? Málokdo si na ní bez připomenutí vzpomene.

A právě proto je možnost, že by na jejím pokračování pracoval právě slavný Blizzard, který má licence na Warcraft či Diablo, dosti nepravděpodobná. Spíše se zdá, že k licenci přišel jako slepý k houslím, a to při velké fůzi společností Activision a Vivendi, na základě čehož vznikl moloch Activision Blizzard. Značka Blizzard tak od té doby hraje určitou vydavatelskou roli, nikoliv jen vývojářskou.

MIF22

Ve hře tak teoreticky ale pokračování nebo remake Redneck Rampage být může. Nevyvíjeli by ho přímo v Blizzardu, ale práce by delegovali na jiný tým. Jedná se ale také o nepotvrzenou spekulaci. Na druhou stranu, podobně zábavná a humorná hra by s dobrým marketingem měla šanci i v současnosti.

Zdroj: Gamesindustry

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).