Hlavní navigace

BitTorrent Sync: synchronizace souborů bez cloudu - 8.díl

18. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © ra2 studio - Fotolia.com
Pokud pro synchronizaci souborů mezi různými zařízeními používáte některou z cloudových služeb, možná vám vadí, že musíte soubory určené k synchronizaci ukládat na cizí server. Jde to ale i jinak!

Cloudové služby jako je kupříkladu OneDrive či Dropbox jsou tak jednoduché, že jejich konfiguraci zvládne i dítě. Stejně tak je tomu i při využití těchto služeb pro synchronizací souborů mezi jednotlivými zařízeními. Zcela zásadní nevýhoda však spočívá v tom, že všechny takové služby vás nutí, abyste si své soubory ukládali na servery třetí strany. Pokud patříte mezi ty uživatele, kterým to vadí, máme pro vás řešení. 

 

Předchozí díl 

Staňte se zcela nezávislými na cloudu

Služba BitTorrent Sync se sama považuje za službu, která je naprosto nezávislá na cloudových řešeních, takže vám umožňuje synchronizovat soubory bez nutnosti použít server třetí strany. Není to ale tak úplně pravda. Existuje několik speciálních situací, kdy služba BTSync používá pro odeslání souboru z jednoho počítače na druhý tzv. server relay. Jednou z nich je případ, kdy se jeden počítač nachází za firewallem, nebo pokud vyvstane nějaký jiný důvod technického charakteru, který zabraňuje sdílení souborů mezi dvěma zařízeními. V těchto situacích dochází během přenosu k nahrávání souborů na server BitTorrent, nicméně provozovatelé služby tvrdí, že jsou přenášené soubory zabezpečeny 128bitovým šifrováním AES, takže jejich obsah stejně nemůže nikdo prohlížet. Po dokončení přenosu jsou pak soubory odstraněny.

skoleni

Pokud se vám používání server relay nepozdává, pak můžete připojování k serveru relay na úrovni složky zakázat. Vyberte složku, klepněte na tlačítko Info a poté v novém okně vyberte záložku Properties. Nakonec zrušte volbu Use relay server when required.

A je to! Nyní máte naprostou volnost ve využívání všech výhod cloudových řešení bez rizika výpadku jejich služeb či bez rizika narušení svého soukromí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).