Hlavní navigace

BitDefender 2008

1. 9. 2007

Sdílet

BitDefender představil nové komplexní bezpečnostní řešení na ochranu před viry, spywarem a ostatními hrozbami. Jedná se o produkty BitDefender Antivirus 2008, Internet Security 2008 a Total Security 2008

MIF21


Produktová řada BitDefender 2008, která zahrnuje systémy BitDefender Antivirus 2008, Internet Security 2008 a Total Security 2008, je navržena tak, aby chránila rozsáhlé portfolio zákazníků - od samostatných uživatelů PC přes rodiny s více počítači až po SoHo společnosti. Jedná se o novou řadu bezpečnostních řešení, poskytujících proaktivní zabezpečení před počítačovými viry, spywarem, hackery, spamem, phishingovými útoky a jinými běžnými bezpečnostními hrozbami z internetu.

BitDefender Antivirus 2008 poskytuje uživatelům ochranu před viry, spywarem a ostatními typy malwaru a zahruje:

 • Real-time ochranu před viry – s automatickými hodinovými aktualizacemi
 • Proaktivní ochranu – využíváním patentované vyhledávací technologie B-HAVE společnosti BitDefender
 • Anti-rootkit ochranu – nalezením a odstraněním nejnovějších skrytých hrozeb
 • Ochranu soukromí – snižováním rizika krádeže identity prostřednictvím úniku informací přes e-mail a nebo web
 • Anti-spyware ochranu – v reálném čase, monitorováním a prevencí spywaru.

Dalším přínosem je nově zabudovaný Gamer Mode – kolekce ochranných nástrojů, které mají ochránit hráče při hraní on-line her, bez výrazného zatížení systému. Tyto nástroje obsahují rovněž antiphisihigový filtr, který prozkoumává každou navštívenou webovou stránku na možná napadení.

BitDefender Internet Security 2008 je určen pro uživatele, kteří požadují komplexní ochranu před malwarem a jinými běžnými internetovými hrozbami. Internet Security zahrnuje všechny výhody produktu Antivirus 2008 a také:
 • Firewall – kontrolující vstup na internet a “skrývající” počítač před hackery
 • E-mail anti-phishing a anti-spam – poskytující ochranu před různými druhy spamu a scamu
 • Rodičovské ochrany – na blokování přístupu k nevhodným webovým stránkám a e-mailům
 • Časovač – umožňující povolovat a zakazovat přístup na internet v specifických hodinách
 • Kontrola aplikací – umožňující uživatelům omezovat přístup k určeným aplikacím.

K dalším funkcím patří ochrana Wi-Fi, která upozorní uživatele na nedovolený vstup do Wi-Fi sítě a použití nového enginu, jenž nabízí vyšší ochranu pomocí zrychlení odezvy na nové spamovací techniky.

BitDefender Total Security 2008 je zaměřen na uživatele, kteří vyžadují ochranu před hrozbami z internetu a ochranu před ztrátou citlivých dat. Toto řešení současně obsahuje nástroje na udržování výkonnosti počítače uživatele. Total Security obsahuje všechna řešení předcházejících produktů (Antivirus 2008 a Internet Security 2008) a je navíc doplněn o:
 • Data backup – ochrana dat tvorbou zálohových kopií na lokálních discích anebo CD-R/RW a DVD-R/RW
 • PC Tune-up – zvyšování výkonu PC pomocí odstraňování nepotřebných souborů a zápisů do registrů
 • Mazání stop – kompletně odstraní soubory a “stopy” na discích tak, aby se soubory už nedali obnovit

BitDefender 2008 je kompatibilní s Windows 2000 (service pack 4), Windows XP (service pack 2) i s Windows Vista a podporuje Microsoft Outlook 2000, 2003 a 2007, Outlook Express, Windows Mail, a také Mozilla Thunderbird 1.5 a 2.0.

Uživatelé současných a předešlých verzí BitDefenderu získají upgrade na nejnovější verzi zdarma na celý zbytek jejich licenční doby. Uživatelé BitDefender Antivirus Plus, jehož podpora skončila, získají upgrade na nejnovější verzi Internet Security 2008 zdarma, bez nutnosti měnění licenčních klíčů.

Doporučená koncová cena systému BitDefender Antivirus 2008 s licencí na jeden rok pro tři uživatele je 839 Kč bez DPH. BitDefender Internet Security 2008 s roční licencí pro tři uživatele koupíte za 1 399 Kč bez DPH a BidDefender Total Security 2008, opět s roční licencí pro tři uživatele, pořídíte za 1 959 Kč bez DPH.

- - Tomáš Jirásko