Hlavní navigace

Bilancování roku 2008 v Japonsku

19. 1. 2009

Sdílet

Známý japonský herní časopis Famitsu zveřejnil výsledky hlasování čtenářů a prodejců ve vztahu ke klíčovým momentům uplynuvšího roku v zemi rytířů Bušidó.

Japonský mag Famitsu zveřejnil každoroční výsledky hlasování svých čtenářů a herních prodejců ve vztahu ke klíčovým momentům uplynuvšího roku v zemi rytířů Bušidó.

Nejvýznamnějším se v tomto regionu zdálo být oznámení data vydání RPG hry Dragon Quest IX, resp. vývoje hry Dragon Quest X pro konzoli Wii. Na druhém místě bylo uvedení hry Monster Hunter Portable 2nd G na japonský trh, její mimořádný komerční úspěch a s tím související vzepětí prodejů PSP, na kterémžto handheldu se hra exkluzivně objevila. Třetí místo zaujal Square Enix, resp. jeho exkluzivní podpora platformy X360 v případě nově příchozích RPG Star Ocean The Last Hope, The Last Remnant a Infinite Undiscovery.

Čtvrtý flek patří Sony a jejímu pozastavení produkce 20GB a 60GB modelů PS3 v Japonsku. Na pátém je poslední titul z RPG série "Tales of" od firmy Namco - Tales of Vesperia pro X360. Na šestém je 54 softwarových firem, co podalo žalobu na výrobce a prodejce flash karet pro Nintendo DS.Na sedmém je vstup hry Metal Gear Solid 4 na japonský trh, kde se stal vůbec nejžádanějším PS3 titulem.

Osmou příčel zaujalo zlevnění X360, které významně napomohlo prodejům téhle konzole v regionu. Na deváté je šok z výstavy E3, kde bylo oznámeno, že Final Fantasy XIII míří také na X360, ovšem jenom v případě trhu v USA a Evropě. A na závěr patří zcela mimořádný zájem herní veřejnosti o demo Monster Hunter 3 na Tokio Game Show.

Na úplný konec snad ještě výpis herních firem, které dle Japonců v minulém roce nejvíce vyčnívaly nad ostatními, potažmo vůbec nejoblíbenějších herních postav:

1.      Capcom

2.      Nintendo

3.      Square Enix

4.      Microsoft

5.      Sony Computer Entertainment

 

1.      Old Snake (Metal Gear Solid 4)

2.      Mario (Mario série)

3.      Felyne (Monster Hunter Portable 2nd G)

4.      Rockman/Megaman (Rockman série)

5.      Professor Layton (Professor Layton série)

 

skoleni

Zdroj: Magicbox

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).