Hlavní navigace

Bezplatná a neomezená proxy pro bezpečné surfování on-line

4. 2. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
V současnosti existují rozšíření pro internetový prohlížeč Google Chrome, která přidávají do prohlížeče šifrovanou proxy pro bezpečné a anonymní surfování po Internetu. Firma Hotspot Shield uvolnila v podobě rozšíření stejnou službu v podobě vlastního doplňku nejen pro Google Chrome, ale i pro Firefox.

Šifrované proxy představují rychlou a odlehčenou alternativu k virtuálním privátním sítím (VPN). Tyto šifrované proxy samozřejmě nedokážou zajistit takovou úroveň ochrany jako VPN, a to už jen proto, že chrání pouze internetový prohlížeč. Pokud ale skutečně stojíte pouze o to, abyste si mimo území USA prohlédli katalog Netflixu, nebo chcete zabezpečit své surfování při používání veřejné bezdrátové sítě WiFi, pak pro tyto účely je šifrovaná proxy jako stvořená.

Zřejmě tím nejlepším, co vám v tomto ohledu Hotspot Shield nabízí, je skutečnost, že používání této proxy je zdarma, přičemž není nijak omezeno množství přenesených dat. To například rozšíření TunnelBear pro Google Chrome omezuje bezplatné použití pouze pro přenesení maximálně 500 MB dat za měsíc.

Chcete-li tuto šifrovanou proxy rozběhnout na Firefoxu, pak si nejprve stáhněte a nainstalujte z webu Mozilly rozšíření Hotspot Shield Free VPN Proxy.  Po instalaci se v panelu internetového prohlížeče vpravo od panelu Adresa zobrazí červené logo Hotspot Shield.

Po klepnutí na toto logo a po výběru vašeho virtuálního umístění přepněte posuvník do polohy zapnuto (ON). Následně by mělo logo Hotspot Shield zezelenat. A nyní již můžete surfovat pomocí šifrované proxy Hotspot Shield na Internetu.

Hotspot Shield VPN proxy pro Firefox

MIF21

I přesto, že máme zkušenosti s používáním rozšíření TunnelBear, zvykli jsme si na používání proxy Hotspot Shield velmi snadno. Ve starších verzích tato zdarma dostupná šifrovaná proxy nefungovala přes rozšíření internetového prohlížeče a při návštěvě každé nové internetové stránky vkládala do záložky prohlížeče reklamy. Jak již bylo uvedeno, byla sice zdarma, ale zobrazování reklam ubíralo této proxy značně na výkonu, takže je velmi potěšitelné, že v této nové verzi Hotspot Shield od těchto praktik upustil.

Pokud chcete používat Hotspot Shield v internetovém prohlížeči Google Chrome, pak vězte, že je prakticky totožný s verzí pro Firefox a že jej naleznete v internetovém obchodě Chrome.